מהו חשבון מוגבל ואיך ניתן לבטל זאת

חשבונות בנק מוגבלים הם לא בהכרח דבר שלא ניתן לביטול.

על חשבונות מוגבלים והדרך לבטל אותם – במאמר הבא.

 

מהם חשבונות מוגבלים?

חשבונות מוגבלים הם חשבונות שלא ניתן לבצע בהם פעולות כמו הפקדת צ'קים, משיכות ואשראי. כאשר הבנק עומד להגביל את החשבון הוא חייב לשלוח על כך התראה במידה וחזרו 5 צ'קים. עם קבלת ההודעה יש לטפל בנושא, אך לא תמיד מקבלים את ההתראה בזמן והבנק מגביל את החשבון למשך שנה מהרגע שעברו 15 יום מהצ'ק האחרון שחזר. הגבלה רגילה נעשית לאחר שחזרו 10 צ'קים למשך שנה ואילו הגבלה מחמירה נעשית למשך 3 שנים. את ההגבלה המחמירה עושים במידה ויש לכם חשבונות נוספים מוגבלים. כלומר, אם אחד מהבנקים בו יש לכם חשבון נוסף גילה שהחשבון השני שלכם מוגבל, הוא עלול להגביל גם את החשבון הנוסף. באותה מידה, אם חשבונכם הוגבל למשך 3 שנים והצלחתם לערער על כך ובמשך תקופה זו החשבון הוגבל שוב, זוהי הגבלה מחמירה. לצערנו כל אחד יכול להיקלע למצב של הגבלה רגילה או חמורה כתוצאה ממשברים כלכליים אישיים או כלליים ולכן חייבים להתנהל בזהירות.

 

מה הסיבות לחשבונות מוגבלים?

חוץ ממשברים כלכליים והתנהלות לא נכונה, יכולות להיות טעויות לסיבות שהביאו את הבנק להגביל את החשבון שלכם. לדוגמה, החזרת צ'קים שאושרה בעל פה על ידי פקיד הבנק שהתחלף והפקיד המחליף לא היה מודע לכך, עקב טעויות של הבנק או עקב עיקול החשבון לפני חזרת הצ'קים. סיבות אלו ואחרות יכולות להוביל אתכם בקלות למצב אליו נקלעתם. הבעיה היא שהבנק מסמן אתכם כלקוחות בעייתיים וגם לאחר ההגבלה תהיו עדיין מוגדרים כלקוחות עם חשבונות מוגבלים לשעבר. אות קין זה יופיע בכל ניירת בין אם אלו דוחות אשראי ובין אם מסמכים אחרים. זה גם יפגע בכם מבחינת דירוג האשראי והאפשרות לקבל משכנתא או הלוואות אחרות.

 

כיצד ניתן לבטל את הגזרה?

ביטול הגבלת חשבון בנק נעשה על ידי עורך דין בערעור עד 20 יום מרגע ההגבלה. כמובן שאם מקבלים התראות מהבנק לפני ההגבלה חשוב לפנות כבר לעורך דין על מנת שימנע את גזר הדין. עורך הדין יגיש צו מניעה לבית המשפט ומשך התנהלות הערעור תיתן לכם הזדמנות לתקן את הבעיות שהתעוררו בחשבון בגינם הוא מוגבל. על מנת לבטל את ההגבלה, עורך הדין יצטרך להוכיח שההגבלה נעשתה בשוגג או להביא סיבות מוצדקות אחרות. כדי שהמניעה או הביטול יביאו את התוצאות הרצויות מומלץ לבחור בעורך דין המבין בתחום ויודע כיצד להתנהל מול המערכת המשפטית במקרים כאלו. ככל שלעורך הדין יהיה יותר ניסיון בתחום, הסיכוי לביטול ההגבלה יהיה גבוה יותר. לסיכום, התייעצו עם עורך דין לפני כל פעולה והוא יבדוק את חשבון הבנק שלכם בצורה יסודית ויסייע לכם להוכיח אחרת.

 

מחשבון וכסף

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?
עורך דין מחייך
להתייעצות עם עורך דין

בעולם הדין והמשפט חשוב לבחור עורך דין מקצועי ומנוסה שידע לתת תשובה על כל שאלה. השאירו פרטים ועורך דין מקצועי יחזור אליכם ויענה לכם על כל תשובה.

מידע נוסף