5 טיפים לבחירת עורך דין מומלץ  

כל אחד זקוק לשירותיו המקצועיים של עורך דין שיסייע בחתימה על חוזים, התמודדות עם עבירות תנועה, פשיטת רגל ועוד. מדריך זה עולה לרשת, כדי להקל על מי מכם שמצאו את עצמם בתרחיש זה ואינם יודעים איך להגיע לעורך דין מומלץ. בשורות הבאות נרכז את כל המידע שיאפשר לכם להגיע לעורך דין שכזה, כדי שתוכלו להיות בטוחים שאתם נמצאים בידיים טובות.  

 

טיפ ראשון – תכירו בקריטריונים שמאפיינים עורכי דין מומלצים

לא ניתן לרכז טיפים שיובילו לבחירה נכונה של עורך דין, מבלי לציין את הקריטריונים הבסיסיים שקיימים אצל כל עורך דין מומלץ. מדובר ב – 3 הקריטריונים הבאים שתצטרכו לבחון באופן מעמיק:

  • ניסיון רב בתחום
  • זמינות
  • עדכון שוטף בכל הנוגע להתקדמות התיק

 

 

טיפ שני – תבדקו מהו תחום ההתמחות הדרוש לכם

אתם רוצים להיות בטוחים שתבצעו פנייה לעורך דין שעוסק בתחום המתאים. לכן, עליכם לבדוק מהי הסיבה שהובילה אתכם לפנות לעורך דין. כך שאם תרצו לקבל סיוע מצד עורך דין שעוסק בדיני נזיקין (פגיעות גוף, תאונות עבודה ועוד), עליכם לפנות אל עו"ד יואב אלמגור שנחשב לשם דבר בתחום. שימו לב – תוכלו לקרוא מדריכים שמרכזים את כל המידע על תחומי העיסוק של עורכי דין, במידה ואינכם יודעים מהי ההגדרה המשפטית שתואמת למקרה שאירע לכם.

 

טיפ שלישי – תערכו בירור אקראי ברשת

אל תטעו לחשוב שהצענו לכם להגיע לעורך דין כך סתם, באופן אקראי. שכן, אין זו הכוונה. נסביר שתצטרכו רק לערוך בירור קליל ברחבי הרשת שיאפשר לכם לסנן את עורכי הדין השונים שעוסקים בתחום הנבחר. כך שבעצם תוכלו להחזיק ב – 2 או 3 שמות של עורכי דין שייראו לכם מתאימים. לאחר שתעשו זאת, תצטרכו להכין קובץ מסודר ולרשום בו את שמותיהם של עורכי הדין. שכן, תצטרכו להשתמש בהם בעת יישום הטיפ הרביעי שיוצג בהרחבה בפסקה הבאה.

 

טיפ רביעי – תקראו חוות דעת שנכתבו על עורכי הדין הנבחרים

מי שיישמו את הטיפ השלישי, מחזיקים כעת בכמה שמות של עורכי דין שעוסקים בתחום המתאים לפנייה. בשלב זה תצטרכו לערוך חיפוש נרחב בפלטפורמות הבאות:

  • קבוצות פייסבוק שעוסקות בתחום משפטי
  • פורטלים משפטיים
  • לשונית הביקורות של גוגל

 

נדגיש ששימוש בלשונית הביקורות של גוגל תצריך עיון מעמיק בחוות הדעת שנכתבו על עורכי הדין השונים, תוך מתן תשומת לב לדירוג שמוצג במעלה הדף. שכן, כך תוכלו לגלות מיהו עורך הדין המומלץ ביותר מבין האפשרויות שרשמתם לעצמכם מראש.

 

טיפ חמישי – תקיימו שיחה טלפונית לפני שתתאמו פגישה

בשלב זה, תצטרכו לבחור את עורך הדין הטוב ביותר, ליצור עמו קשר טלפוני ולתאר בפניו את המקרה שאירע לכם. נמליץ להיות קשובים לדבריו בכל עת, כדי שתוכלו לבדוק אם אתם מתחברים לדברים שנאמרים על ידו. שכן, אתם עשויים לגלות שמדובר בעורך דין מקצועי וחד לשון, אך מסיבה כלשהי, אתם לא תרגישו בחיבור עמו. אם תחוו את תחושה זו, תוכלו פשוט ליצור קשר עם עורך דין מומלץ אחר ולבדוק את טיבו. עשו זאת עד שתגיעו לעורך הדין שיהיה לכם חיבור עמו מכל הבחינות.

 

לסיום

כל אחד יכול להגיע לעורך דין מומלץ. כדי שזה יקרה, יש להכיר ב – 5 הטיפים שהוצגו לעיל וליישם אותם אחד אחרי השני. כעת, אתם יודעים מה בדיוק תצטרכו לעשות בכל שלב, כך שנותר לכם רק לצאת לדרך ולהגיע למומחה שילווה אתכם במקצועיות לאורך כל ההליך המשפטי.

שירותים של עורך דין

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?
עורך דין מחייך
להתייעצות עם עורך דין

בעולם הדין והמשפט חשוב לבחור עורך דין מקצועי ומנוסה שידע לתת תשובה על כל שאלה. השאירו פרטים ועורך דין מקצועי יחזור אליכם ויענה לכם על כל תשובה.

מידע נוסף
עורך דין לחברה גדולה

במהלך חייה של חברה גדולה או קטנה קיימים שני אנשי מקצוע שהחברה תזדקק להם: רואה חשבון ועורך דין. הצורך להעסקת רואה חשבון היא די ברורה

חוק וסדר – מהו חוק הבזק בישראל?

חוק הבזק, או בשמו המלא והרשמי "חוק התקשורת (בזק ושידורים)" הוא חוק אשר מצוי משנת 1982 בספר החוקים של מדינת ישראל. מטרתו היא לעגן את

מה חשוב להכיר על חוק הבנייה

חוק התכנון והבניה זהו חוק שמטרתו להסדיר את הפעולות שנעשות על ידי מוסדות התכנון שבארץ. בפעולות אלה נכללות ועדות ערר, ניהול של תכניות מתאר, תהליך