4 דרכים עיקריות למציאת עורך דין עם ניסיון

ישראל התברכה בשפע של עורכי דין, חלקם צעירים וחלקם ותיקים, רובם רעבים מאוד להצלחה ומוכנים לעשות הרבה כדי להגיע לצמרת.

אז איך לבחור עורך דין איכותי, שגם יש לו ניסיון, אבל גם יש לו את כל שאר התכונות שעורך דין מצוין צריך?

 

בחירה לפי תחום התמחות

עם כל הכבוד לוותק של עורך הדין, אתם צריכים למצוא עורך דין שיש לו הבנה מעמיקה בתחום שבו נקלעתם לעימות משפטי. כך למשל, עורך דין פלילי לא מבין בחוק האזרחי מספיק כדי לייצג אתכם ואת האינטרסים שלכם, אבל בגלל רוחב היריעה ועומס עצום של מידע בכל אחד מתחומי ההתמחות, יש להניח גם כי עורך דין בעל מומחיות בדיני משפחה למשל, מתאים הרבה פחות לצורך ניהול עסקת נדל"ן גדולה, מוכשר ובעל ניסיון ככל שיהיה.

 

תקציב ועלויות

חשוב לבחור בעל מקצוע, במקרה הזה עורך דין, שאתם יכולים לעמוד בשכר הטרחה שהוא דורש, גם אם אתם חושבים שמגיעים לכם פיצויים, מהם תוכלו להפריש לו שכר.

עורך דין עשוי להיות השקעה יקרה ולכן, לא מעט לקוחות מחפשים דווקא עורכי דין שגובים שכ"ט נמוך במיוחד, אלא שזה דווקא עלול לעלות להם ביוקר.

בעולם המשפטים, כמו בכל תחום מקצועי אחר, בעל מקצוע שמרשה לעצמו לדרוש סכומים גבוהים, הוא לרוב בעל מקצוע איכותי, שמתחייב לספק שירות ברמה גבוהה, עם אחוזי הצלחה גבוהים.

לא תמיד זה נכון, אבל היזהרו משירותים זולים מדי, שעולים לכם בסוף ביוקר.

 

כימיה אישית

אנשים שזקוקים לייצוג של עו"ד נמצאים פעמים רבות במצב רגיש, עדין ופגיע, גם כאשר מדובר בדין אזרחי, במקרה של מאבק על כסף.

לכן, חשוב מאוד למצוא בעל מקצוע שיש לכם כימיה טובה אתו, שיבין אתכם גם בלי שתצטרכו לדבר יותר מדי ושיקבל את הצד שלכם, את הטענות שלכם ואת הקשיים שלכם, כדי לעזור לכם בסופו של דבר, לקבל את מה שמגיע לכם.

 

המלצות וקשרים

עורך דין מהשורה הראשונה (מה שנקרא עו"ד תותח) חייב להיות בעל ניסיון רב, ידע מעמיק והרבה קשרים רלוונטיים. אם הוא כל כך מוצלח, תגלו שגן קל מאוד למצוא המלצות על השירות שלו.

אבל קשרים טובים, הם אלה המאפשרים לעורך הדין שלכם למצוא עבורכם מומחה משפטי מתאים, לעזור בבחירה נבונה של עדים בהתבסס על היכרות עם השופט, הוא יכול להאיץ עבורכם תהליכים במשטרה, ברשות המקומית ובבית המשפט, כדי להביא לסיום מהיר את הסאגה המשפטית שנקלעתם אליה ולספק לכם את השירות הטוב ביותר שאפשר.

 

לסיכום

בחירת עו"ד טוב תלוי במכלול של גורמים, אשר הניסיון הוא רק אחד מהם. אבל אם תקפידו למצוא עו"ד שעומד בארבעת הקריטריונים החשובים הללו, יש סיכוי טוב שאתם בידיים טובות ושתצליחו להשיג את מבוקשכם בעימות המשפטי.

רוצים לדעת עוד? לחצו: mkadv.co.il .

בחירת עו''ד לפי תחום

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?
עורך דין מחייך
להתייעצות עם עורך דין

בעולם הדין והמשפט חשוב לבחור עורך דין מקצועי ומנוסה שידע לתת תשובה על כל שאלה. השאירו פרטים ועורך דין מקצועי יחזור אליכם ויענה לכם על כל תשובה.

מידע נוסף
עורך דין לחברה גדולה

במהלך חייה של חברה גדולה או קטנה קיימים שני אנשי מקצוע שהחברה תזדקק להם: רואה חשבון ועורך דין. הצורך להעסקת רואה חשבון היא די ברורה

חוק וסדר – מהו חוק הבזק בישראל?

חוק הבזק, או בשמו המלא והרשמי "חוק התקשורת (בזק ושידורים)" הוא חוק אשר מצוי משנת 1982 בספר החוקים של מדינת ישראל. מטרתו היא לעגן את

מה חשוב להכיר על חוק הבנייה

חוק התכנון והבניה זהו חוק שמטרתו להסדיר את הפעולות שנעשות על ידי מוסדות התכנון שבארץ. בפעולות אלה נכללות ועדות ערר, ניהול של תכניות מתאר, תהליך