3 מצבים בהם יכול לסייע לכם עו"ד לשון הרע

אחד התחומים הכי מורכבים בעולם המשפט אלו תביעות לשון הרע. מדובר על תביעות מורכבות שהן הדוגמא היחידה לתביעה פלילית שאותה אדם פרטי יכול להגיש. לא משנה באיזה צד של התביעה אתם נמצאים, הדבר החשוב ביותר הוא להיות מלווים בעורך דין לשון הרע מיומן. עורך דין כזה יציג בפני בית המשפט את הצד שלכם, ויגרום שתצאו מהדיון כאשר ידכם על העליונה. 

 

תביעות לשון הרע

המקרים שבהן אנחנו נהיה זקוקים אל עורך דין בתחום הוצאת דיבה ולשון הרע הוא כאשר מוגשת תביעה נגדנו או כאשר אתם אלו שמגישים את התביעה הזו. העולם של תביעות לשון הרע והוצאת דיבה הוא עולם בפני עצמו בתוך הדין הפלילי. מדובר על דינים ייחודיים ולשון החוק בהם לא תמיד ברורה, מה שמותיר פתח רחב לדיון בתחום ומכאן גם מגיעה החשיבות של עורך הדין.

תביעות לשון הרע

הוצאת דיבה

המקרה הראשון שבו נהיה זקוקים לעורך דין לענייני תביעות לשון הרע הוא כאשר בוצעה נגדנו הוצאת דיבה. הוצאת דיבה היא פרסום דבר שלילי אודותיכם בלי שיש לו ביסוס במציאות. העונש על תביעות מהסוג הזה הוא בדרך כלל בצורה של קנס גבוהה, אולם החשיבות הגדולה יותר לזכייה בתביעה היא כדי לטהר את השם שלכם, בלי קשר לסכום הכסף שאותו תקבלו מהנתבע בדיון.

 

פרסום של עבירה שעשיתם

גם במקרה שבו לא מדובר על הוצאת דיבה קלאסית אלא על משהו שיש יסוד סביר להניח שהוא נכון עדיין יש סיכוי סביר שהפרסום נגדכם אינו לגיטימי. כמובן, במקרים הללו האיסור פחות מובהק מאשר במקרה שבו מדובר על דיבה מוחלטת, אולם גם כאן יש תנאים מסוימים שבהם מותר לפרסם עבירה שעשיתם. גם אם לא מדובר בעבירה מוחלטת, גם אז ייתכן שהצד הוא אתכם.

הוצאת צו איסור פרסום

המקרה האחרון שעליו נדבר הוא כאשר אתם רוצים להוציא צו איסור פרסום. הצו מופנה כלפי אמצעי התקשורת והמטרה שלו היא למנוע פרסום של מידע כלשהו. הוצאה של צו כזה היא לא דבר פשוט, ובדרך כלל המשטרה או הפרקליטות הן אלו שדורשות אותו. עם זאת, עורך דין לשון הרע מנוסה יוכל להוציא צו איסור פרסום על המידע שרוצים לפרסם נגדכם.

 

איך בוחרים עורך דין לשון הרע

בחירה של עורך דין לשון הרע צריכה להיעשות מתוך בדיקת הניסיון שיש לו וכמובן בחינת ההצלחות שלו בתחום. תביעות לשון הרע הן תביעות סבוכות, והידע בהם הוא רק הבסיס בלי ניסיון מעמיק והיכרות עם הניואנסים של התחום עורך דין לא יוכל לייצג אתכם נאמנה.

 

לסיכום

תביעות לשון הרע מוגשות במקרה שבו רוצים לפרסם מידע שקרי נגדכם, או מידע אמיתי אך כזה שעלול לגרום לכם נזק. כדי שהצד שלכם הוא זה שיתקבל בבית המשפט עליכם למצוא עו"ד מיומן.

3 מצבים בהם יכול לסייע לכם עוד לשון הרע

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?
עורך דין מחייך
להתייעצות עם עורך דין

בעולם הדין והמשפט חשוב לבחור עורך דין מקצועי ומנוסה שידע לתת תשובה על כל שאלה. השאירו פרטים ועורך דין מקצועי יחזור אליכם ויענה לכם על כל תשובה.

מידע נוסף
עורך דין לחברה גדולה

במהלך חייה של חברה גדולה או קטנה קיימים שני אנשי מקצוע שהחברה תזדקק להם: רואה חשבון ועורך דין. הצורך להעסקת רואה חשבון היא די ברורה

חוק וסדר – מהו חוק הבזק בישראל?

חוק הבזק, או בשמו המלא והרשמי "חוק התקשורת (בזק ושידורים)" הוא חוק אשר מצוי משנת 1982 בספר החוקים של מדינת ישראל. מטרתו היא לעגן את

מה חשוב להכיר על חוק הבנייה

חוק התכנון והבניה זהו חוק שמטרתו להסדיר את הפעולות שנעשות על ידי מוסדות התכנון שבארץ. בפעולות אלה נכללות ועדות ערר, ניהול של תכניות מתאר, תהליך