רשלנות רפואית מצד הפסיכולוג – כיצד ניתן להתמודד עם זאת

בשנים האחרונות, יותר ויותר אנשים בוחרים לפנות לטיפול פסיכולוגי שיסייע להם להתמודד עם בעיות וקשיים נפשיים שמקשים ומעיקים עליהם. קשיים אלו כוללים בין השאר: חרדות, דיכאון, לחצים נפשיים, בעיות משפחתיות או זוגיות, אובדן של אדם קרוב ועוד.

הטיפול הפסיכולוגי נוגע בנקודות רגישות ומורכבות במיוחד ולכן רשלנות רפואית מצד הפסיכולוג עלולה לפגוע מאוד במטופל.

למטופל יש זכות לקבל טיפול רפואי מקצועי ואיכותי כמו בכל ענף אחר ברפואה ולכן עליו לטפל ברשלנות ולדאוג שהפסיכולוג ישלם על מעשיו.

במאמר זה נעניק לכם מידע על רשלנות רפואית בכלל ועל רשלנות מצד הפסיכולוג בפרט ונסביר לכם כיצד לטפל במקרים בהם הפסיכולוג מתרשל כך שהוא ישלם על המעשים שלו.

 

מהי רשלנות רפואית?

כאשר מטופל פונה למטפל רפואי הוא מצפה לקבל טיפול מקצועי, איכותי וקפדני שיסייע לו להתמודד עם הבעיות הרפואיות שלו.

רשלנות רפואית היא מצב שבו מטופל נפגע עקב מתן טיפול רפואי מזיק או אי מתן טיפול רפואי הולם.

על מנת לקבל פיצוי על הנזק שנגרם למטופל, עליו להוכיח כיצד המטפל התרשל בתפקידו לדוגמה: המטפל התעלם מגורמים שהיה עליו לראות, המטפל נתן למטופל טיפול לא מתאים, המטפל לא הפנה את המטופל לבדיקות חיוניות וכדומה.

 

דוגמאות למקרים של רשלנות רפואית של פסיכולוג

רשלנות רפואית מתרחשת כאשר הפסיכולוג גרם לנזק נפשי עקב טיפול פסיכולוגי רשלני או כאשר הפסיכולוג עבר על דרישות בסיסיות שעליו למלא. להלן מספר דוגמאות למקרים נפוצים של רשלנות רפואית:

  • הפרת סודיות: פסיכולוג נדרש על פי החוק לשמור על הפרטיות של המטופל ולא לספר על התכנים שהוא מספר לו בחדר הטיפולים אלא אם החוק דורש את הפרת הסודיות.
  • ניצול סמכות: אסור למטפל לנצל את הקשר הרגיש עם המטופל לטובתו האישית.
  • התרשלות בהשגחה על מטופל עם מחשבות אובדניות.
  • מתן טיפול תרופתי שגוי.

 

כיצד מטפלים ברשלנות רפואית של פסיכולוג?

על מנת לקבל פיצויים על הנזק שנגרם כתוצאה מהרשלנות רפואית, יש להגיש תביעת רשלנות רפואית נגד המטפל. תביעות רשלנות רפואית של פסיכולוגים הן תביעות מסובכות שכרוכות בהגשת הוכחות והסברים מפורטים על הנזק שנגרם ועל אשמת המטפל.

לפיכך, חשוב להיעזר במהלך התביעה הזו בעורך דין מקצועי שבקיא הן בתחום המשפטים והן בתחום הפסיכולוגיה.

טרם בחירת עורך הדין, יש לוודא כי הוא טיפל בעבר במקרים דומים והצליח להשיג פיצויים ללקוחותיו.

מומלץ לשוחח עם לקוחות קודמים או נוכחיים של עורך הדין ולקבל חוות דעת על רמת המקצועיות של הטיפול בתיק וכן על רמת השירות שהוא מעניק ללקוחותיו.

מעוניינים לקבל למידע נוסף על רשלנות רפואית מצד הפסיכולוג ועל טיפולים פסיכולוגיים בכלל? היכנסו לאתר על הספה – אינדקס המטפלים והפסיכולוגים בישראל בקישור: https://www.alhasapa.co.il.

 

התמודדות עם טיפול פסיכולוגי לקוי - אילוסטרציה

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?
עורך דין מחייך
להתייעצות עם עורך דין

בעולם הדין והמשפט חשוב לבחור עורך דין מקצועי ומנוסה שידע לתת תשובה על כל שאלה. השאירו פרטים ועורך דין מקצועי יחזור אליכם ויענה לכם על כל תשובה.

מידע נוסף
כך תתמודדו עם רשלנות רפואית

אין תחושה נוראית יותר מאשר העובדה שאתם פונים אל רופא, בטוחים שהוא יעשה הכול כדי לעזור לכם להרגיש טוב יותר ובסופו של דבר מגלים שהוא

מה עושה עורך דין לרשלנות רפואית?

עורך דין העוסק ברשלנות רפואית עוסק באחד מהמקצועות הקשים ביותר בתחום עריכת הדין. המקצוע מאתגר כל כך, מאחר והוא דורש מעורך הדין לפתח מומחיות בשטח

קבלת חוות דעת רפואית עבור תביעות קטנות

אמנם הכלל בתביעות קטנות קובע שאין אפשרות לייצוג משפטי, אך בעלי הדין עדיין רשאים להסתייע במשפטנים לגיבוש כתבי טענה והגנה, להתכונן באמצעותם לדיון וגם לקבל

רשלנות רפואית סרטן כליות

לכל איבר משמעותי בגוף יש תפקיד חשוב שהוא מבצע. הכליות מהוות את האיברים בעלי החלק הפעיל ביותר במערכת השתן שלנו. הן מווסתות את המים שנכנסים

רשלנות רפואית באבחון – מה זה אומר?

מטופל בדרך כלל פונה לרופא ולבית החולים בהסתמך על המוניטין שלהם. הציפיות של חולה הזקוק לטיפול הן שראשית כל, הרופאים ובתי החולים יעניקו טיפול רפואי

3 הטעויות הרפואיות המסוכנות ביותר

מחקרים מראים שאנשים שסבלנו מרשלנות רפואית יכולים למצוא את עצמכם נכים לצמיתות ואפילו מתים. בארץ יש כאלפיים מטופלים שיכולים למות כתוצאה מטעויות אנוש. ישנם טעויות