קיבלת דו"ח? מה עושים במצב כזה?

העלייה במספר תאונות הדרכים שמתרחשות מידי יום ברחבי הארץ בשנים האחרונות, הובילה להגברת האכיפה בכבישים. תרחיש זה כולל מסירת דו"חות לנהגים שעברו על החוק. בירור שערכנו בנושא גילה שיש נהגים שלא מכירים בפעולות שצריכות להתבצע לאחר קבלת הדו"ח. מדריך זה עולה לאתר, כדי להקל על אותם נהגים. שכן, בשורות הבאות יוצגו הצעדים שצריך ליישם מיד לאחר קבלת הדו"ח. הישארו כאן ותהיו בטוחים שתקבלו את ההנחיות המפורטות שיאפשרו לכם להתנהל בהתאם לקבוע בחוק.

 

הקדמה – תכירו את דו"ח התנועה

אי אפשר לעסוק בנושא, מבלי להציג את ההגדרה של דו"חות התנועה. נסביר שאלה ניתנים לנהגים או הולכי רגל שעברו על כללי התנועה (לדוגמא: נהגו בשכרות, חצו את הכביש ברמזור אדום, חצו קו הפרדה רצוף). תרחישים אלה כוללים במרבית המקרים כוללים קנס כספי (ולעיתים גם נקודות) שהאזרח מתבקש לשלם בפרק זמן מוגבל. חשוב לציין שהדו"ח יכול להינתן בכמה דרכים, לדוגמא:

  • על ידי שוטר שעצר את הנהג בזירת האירוע
  • באמצעות מכתב בדואר

הסכום המינימלי לקנס כספי שניתן בגין עבירות תנועה קלות הוא 100 ₪. במקרים מסוימים הסכום לתשלום עשוי לטפס לאלפי שקלים, זאת בהתאם לחומרת העבירה. בפסקות הבאות נציג בפניכם את הצעדים שתצטרכו לבצע מיד לאחר קבלת הדו"ח.

נהג עבירה בשכרות

הצעד הראשון: יוצרים קשר עם עו"ד

קבלת דו"ח מצריכה התייעצות עם עו"ד משפט תעבורה בהקדם האפשרי. שכן, זה יכול לבדוק אם מדובר בדו"ח מוצדק או שמא, יש צורך בהגשת ערעור. נסביר שבקשה מסוג זה צריכה להתבצע מול שופט תעבורה, תוך הצגת נימוק שיסביר את שאירע. תהליך זה יכול לבוא לידי ביטוי במידה ולא עברו 90 ימים מרגע קבלת הדו"ח.

 

הצעד השני: תשלום הדו"ח

לא כל נהג או הולך רגל שקיבל דו"ח צריך למלא דף מידע לנאשם בנושא תעבורה ולפנות לעורך דין. שכן, יש דו"חות שניתנו מסיבה מוצדקת, כך שהנהגים צריכים פשוט לשלם את הסכום המבוקש שמופיע על הדו"ח. מדובר בתהליך שיכול להתבצע בקלות תוך גלישה לאתר של משטרת ישראל.

 

נהג אחר ביצע את העבירה? יש מה לעשות

יש מצבים מסומים שמצריכים העברה של דו"ח התנועה לנהג אחר ששהה ברכב בעת ביצוע העבירה. תהליך זה צריך להתקיים תוך 15 ימים מקבלת הדו"ח והוא מחייב פנייה אל "מרכז הפניות הארצי לנהגים". אם מצאתם את עצמכם בתרחיש שכזה, תצטרכו להעביר מסמכים שונים, כמו הצהרה של הנהג שביצע את העבירה, צילום תעודת זהות של בעל הרכב ועוד.

 

לסיכום

קבלת דו"ח מחייבת יישום של 2 צעדים חשובים שהוצגו לעיל. בשלב זה אתם מכירים בהם, כך שנותר לכם רק ליישם אותם, כדי שתוכלו לפעול בהתאם לקבוע בחוק. נאחל בהזדמנות זו שלא תדעו דו"חות נוספים ושתיסעו (או תלכו) בדרכים ישרות.

המכונית חצתה את הכביש ברמזור אדום

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?
עורך דין מחייך
להתייעצות עם עורך דין

בעולם הדין והמשפט חשוב לבחור עורך דין מקצועי ומנוסה שידע לתת תשובה על כל שאלה. השאירו פרטים ועורך דין מקצועי יחזור אליכם ויענה לכם על כל תשובה.

מידע נוסף
עורך דין תעבורה

לקיחה של עורך דין אשר מומחה בדיני תעבורה מבטיחה ברוב הפעמיים עבור לא מעט נהגים שהואשמו הפחתה בעונש ואף ביטולו. עו"ד בעל ניסיון של שנים

מגוון רחב של עונשים על נהיגה בשכרות

נהגים אשר נתפסו שיכורים עשויים לקבל מגוון רחב של עונשים, בדרגות חומרה משתנות. מהם העונשים? להלן הפרטים שכל נהג חייב להכיר בנוגע לעברה של נהיגה

זיוף פציעה בתביעות תאונות דרכים

תאונות דרכים הינן שכיחות בכל העולם ובישראל כאחד, והינן חלק מהמציאות היומיומית של כולנו. כמעט כל אדם מכיר מישהו או עבר בעצמו תאונת דרכים. כידוע,

האם משחק ילדים ברכב מהווה תאונת דרכים

המון פעמים אנחנו עושים כל מיני פעולות שנובעות מחוסר מחשבה ומרצון להשתעשע. מילא אנחנו בתור מבוגרים, שיכולים להביא בחשבון גם את ההשלכות שיכולות להתלוות למקרה,

נהיגה בשכרות בשלב הנהג החדש

אין ספק שההתרגשות של להיות נהג חדש על הכביש לא דומה לשום דבר אחר. ועם זאת, מאוד חשוב לשים לב שלנהג חדש אסור בתכלית האיסור