למי מגיעה אזרחות רומנית

מי לא רוצה שתהייה לו אפשרות לעבור למדינה אחרת בלי שום בעיה? או עבור רילוקישיין או לתמיד. ניתן לעשות זאת בלי כל בעיה כאשר יש לכם אזרחות במדינה נוספת. בכתבה שלפניכם נציג עבורכם את כל השאלות הקשורות לאזרחות רומנית ובעיקר את השאלה הגדולה, למי היא מגיעה בכלל? על כך ועוד מוזמנים ומוזמנות לקרוא בהמשך.

 

מי זכאים להיות אזרחים רומנים?

לפני שנסביר איך עושים זאת, חשוב לדעת האם בכלל אתם זכאים לאזרחות רומנית. על פי החוק הרומני מי שזכאים לאזרחות רומנית הם כל מי שנולדו ברומניה, הצאצאים של אותו אדם, הנכדים ואף הנינים שלו. חוק זה תקף הן עבור אזרחות והן עבור דרכון רומני. כלומר, במידה ואדם שנולד ברומניה עובר למדינת ישראל ומקים כאן משפחה, כל צאצאיו יוכלו לעבור לרומניה ולקבל אזרחות ודרכון רומני.

אזרחות רומנית

איך עושים זאת?

אז במידה ואתם יכולים להשיג אזרחות רומנית ועומדים בקריטריונים שציינו, כדאי שתפעלו לכך בהקדם ותתחילו לאסוף את המסמכים הרלוונטיים עבור כך. ראשית, תצטרכו להוכיח שאכן אתם צאצאים לאדם שנולד ברומניה.

שנית, תצטרכו להביא את תעודת הלידה שלכם, תעודה המעידה שיש לכם אזרחות ישראלית, תעודת נישואין ועוד מסמכים לפי הצורך ומה שמבקשים מימכם. את המסמכים תוכלו להשיג בלשכות רשות האוכלוסין בארץ.

תוכלו להיעזר בחברות שמתמחות בכך ויעשו זאת עבורכם. יש מקומות שלא דורשים את התשלום עד שהתהליך לא מתחיל להתקדם. הן מבקשות את התמורה רק לפי הקצב של התקדמות התהליך או שמבקשים שתשלמו בסוף התהליך את הסכום שסוכם.

 

כמה זמן לוקח כל התהליך עד לאזרחות?

לאחר שהשגתם את כל המסמכים תצטרכו להישאר בהמתנה של כל התהליך בערך בין שנה לשנתיים. במידה והאדם ממשפחתכם ויתר על האזרחות הרומנית שלו התהליך יקח יותר זמן ובמידה ולא, התהליך יקח פחות זמן ועשוי אף לקחת בין שמונה לתשעה חודשים, לעומת שנתיים.

אזרחות רומנית

מה קורה עם בן הזוג?

ישנן מדינות כאשר אחד מבני הזוג זכאי לאזרחות כך ניתן באמצעות נישואין לאפשר גם לבן זוגו לקבל אזרחות באמצעות תהליך ותנאים שונים. עם זאת, חשוב להכיר כי ברומניה במידה ואחד מבני הזוג זכאי לאזרחות רומנית השני אינו זכאי. זאת גם כאשר בני הזוג נשואים לפי דין. כך ניתן לראות שבמקרה של מדינת רומניה, הם דוגלים במתן אזרחות רק לפי קשר דם ולא קשר אחר.

 

לסיכום

החוק לגבי אזרחות רומנית הוא יחסית פשוט, כאשר במידה ויש לכם קשר דם עם אדם מהמשפחה שנולד ברומניה סיכוי גבוה שאתם זכאים לאזרחות רומנית וכן לדרכון של המדינה. כאשר בכדי לעשות זאת תדרשו להשיג מסמכים שונים בניהם תעודת לידה שלכם. התהליך אורך בין שנה לשנתיים וניתן לקצר אותו על פי קריטריונים שונים. עבור בן או בת זוג שלכם אין אפשרות להשיג אזרחות גם כאשר נשואים.

אזרחות רומנית

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?
עורך דין מחייך
להתייעצות עם עורך דין

בעולם הדין והמשפט חשוב לבחור עורך דין מקצועי ומנוסה שידע לתת תשובה על כל שאלה. השאירו פרטים ועורך דין מקצועי יחזור אליכם ויענה לכם על כל תשובה.

מידע נוסף
דרכון פורטוגלי

הדרכון המבוקש ביותר כיום בעולם הוא דרכון פורטוגלי, כאשר בשנים האחרונות חלה עלייה משמעותית בהתעניינות של ישראלים. האם גם אתם זכאים? להלן כל הפרטים. דרכון

מהו הדרכון הטוב ביותר בעולם

ההתלבטות האם כדאי להיכנס לתהליך של הוצאת דרכון מטרידה גם אתכם? שמעתם על הרבה אנשים שכבר עשו זאת ואתם תוהים האם זה כדאי? אם כך,

כל היתרונות בדרכון פורטוגלי

בשנים האחרונות החלה נהירה אל עבר בדיקות הזכאות לקבלת דרכון פורטוגלי. התהליך הוא אמנם מורכב ודורש זמן רב של הכנות וכן זמן רב של המתנה

שלבים להוצאת דרכון פורטוגלי

דרכון פורטוגלי, אשר מהווה כרטיס כניסה לאיחוד האירופאי, הולך ונעשה פופולארי יותר ויותר. תהליך קבלת דרכון זה, כולל כמה שלבים אשר מתחילים בבדיקת זכאות קבלת

איך להשיג אשרת עבודה בניו זילנד?

אנחנו חיים בעולם גלובאלי, בו טיולים ועבודה במקומות שונים ברחבי העולם הפכו להיות דבר שבשגרה. כך, מלבד היותה מדינת איים קסומה ועוצרת נשימה המושכת אליה

דרכון פורטוגלי

הדרכון המבוקש ביותר כיום בעולם הוא דרכון פורטוגלי, כאשר בשנים האחרונות חלה עלייה משמעותית בהתעניינות