איך ניתן להוכיח רשלנות רפואית בניתוח בטן?

רשלנות רפואית היא תופעה קשה שקיימת בכל מקום בעולם וגם בישראל. ההשלכות של רשלנות כזאת יכולות להשפיע על חייו של מטופל שסבל ממנה בדרכים שונות ומגוונות. בכתבה זו נעסוק בקצרה ברשלנות רפואית בניתוחי בטן. מה זה ניתוח בטן ולשם מה מבצעים אותו? איך ניתן להוכיח רשלנות במקרה של ניתוח בטן? והאם וכיצד לתבוע במקרה של רשלנות כזאת?

 

ניתוחי בטן ומדוע יש בהם צורך?

ניתוח בטן הוא בעצם שם לכלל הניתוחים שמתבצעים באזור הבטן העליונה או התחתונה. במהלך הניתוח, חותכים את שכבות העור והשרירים הקרובים לפני השטח באזור הבטן בכדי לטפל באיברים הפנימיים באזור זה. ניתוחים אלו מתבצעים בכדי לפתור נזק פיזי שנגרם מתאונה, לשם הוצאת גידול מהבטן, לשם ביצוע ניתוח קיסרי ועוד שלל סיבות.

 

מהי רשלנות רפואיות בניתוח בטן?

רשלנות רפואית בניתוח בטן יכולה להתבטא במגוון צורות. אבחנה לא נכונה או מאוחרת של הבעיה, כשל בהליך ההרדמה לפני הניתוח, כשל בביצוע הניתוח עצמו ועוד. רשלנות בניתוח חשוב שכזה עלולה לגרום לפגיעה ארוכת טווח שתתבטא בנכות או אפילו במקרים מסוימים לגרום למוות של המטופל.

 

איך מוכיחים רשלנות רפואית בניתוח בטן?

רשלנות רפואית היא מצב בו הטיפול שהוענק למטופל על ידי הצוות הרפואי לא עמד בנורמות שמצופות מטיפול שכזה ברפואה המערבית. רשלנות רפואית בניתוח בטן או בכל הליך רפואי אחר דורשת שלוש הוכחות שונות. ראשית, יש צורך להוכיח את עצם קיומו של נזק לאותו אזור שבו התבצע הטיפול.

כמו כן, יש צורך להוכיח כי הצוות הרפואי שטיפל בכם התרשל בעת הטיפול, וכי הוא פעל בצורה שצוות רפואי סביר לא היה נוהג בה. לבסוף, יש צורך להוכיח כי הנזק הקיים אכן נגרם כתוצאה מהרשלנות של הצוות הרפואי.

 

מתי תובעים על רשלנות רפואית?

כפי שצוין לעיל, על מנת להוכיח רשלנות רפואית, יש צורך להביא שלוש הוכחות שונות שכולן ביחד מעידות על קיומה של רשלנות ועל כך שהנזק נגרם בשל רשלנות זאת.

במידה ואתם מאמינים שניתוח הבטן שעברתם גרם לכם לנזק רפואי ארוך טווח, ושנזק זה נגרם כתוצאה מרשלנות רפואית, כדאי לכם לשקול תביעה כנגד בית החולים או המוסד הרפואי בו קיבלתם את הטיפול. חשוב לשים לב לכך כי הוכחת רשלנות רפואית אינה פשוטה כלל ועיקר, ולכן כדאי להגיע למצב של תביעה רק במידה ויש לכם את ההוכחות הרלוונטיות בידכם.

 

רשלנות רפואית, ניתוחי בטן – סיכום

ניתוחי בטן הם שם כולל לכלל הפרוצדורות הרפואיות שיש במהלכן צורך לפתוח את חלל הבטן בכדי לטפל באיברים הפנימיים באזור זה. בכדי להוכיח שהתקיימה רשלנות רפואית בניתוח בטן, יש להוכיח שנגרם נזק לאזור הבטן, שבוצעה רשלנות רפואית במהלך הניתוח ושרשלנות זאת היא הגורם לנזק.

איך ניתן להוכיח רשלנות רפואית בניתוח בטן?

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?
עורך דין מחייך
להתייעצות עם עורך דין

בעולם הדין והמשפט חשוב לבחור עורך דין מקצועי ומנוסה שידע לתת תשובה על כל שאלה. השאירו פרטים ועורך דין מקצועי יחזור אליכם ויענה לכם על כל תשובה.

מידע נוסף
כך תתמודדו עם רשלנות רפואית

אין תחושה נוראית יותר מאשר העובדה שאתם פונים אל רופא, בטוחים שהוא יעשה הכול כדי לעזור לכם להרגיש טוב יותר ובסופו של דבר מגלים שהוא

מה עושה עורך דין לרשלנות רפואית?

עורך דין העוסק ברשלנות רפואית עוסק באחד מהמקצועות הקשים ביותר בתחום עריכת הדין. המקצוע מאתגר כל כך, מאחר והוא דורש מעורך הדין לפתח מומחיות בשטח

קבלת חוות דעת רפואית עבור תביעות קטנות

אמנם הכלל בתביעות קטנות קובע שאין אפשרות לייצוג משפטי, אך בעלי הדין עדיין רשאים להסתייע במשפטנים לגיבוש כתבי טענה והגנה, להתכונן באמצעותם לדיון וגם לקבל

רשלנות רפואית סרטן כליות

לכל איבר משמעותי בגוף יש תפקיד חשוב שהוא מבצע. הכליות מהוות את האיברים בעלי החלק הפעיל ביותר במערכת השתן שלנו. הן מווסתות את המים שנכנסים

רשלנות רפואית באבחון – מה זה אומר?

מטופל בדרך כלל פונה לרופא ולבית החולים בהסתמך על המוניטין שלהם. הציפיות של חולה הזקוק לטיפול הן שראשית כל, הרופאים ובתי החולים יעניקו טיפול רפואי

עורך דין רשלנות רפואית

בשנים האחרונות אנו עדים למגמה הולכת וגוברת של הגשת תביעות לבית המשפט בגין רשלנות רפואית.