לא סומכים על כל אחד – כל השאלות שחשוב לשאול עו"ד מקרקעין לפני קניית דירה

כאשר יוצאים לדרך ברכישת דירה ישנה חשיבות מכרעת למעורבותו של עורך דין מקרקעין על מנת להבטיח טיפול נכון בכל ההיבטים המשפטיים. לאור המורכבות והמשמעות של עסקאות כאלה, הכרחי עבור קונים פוטנציאליים לבדוק היטב את הנציגים המשפטיים הפוטנציאליים שלהם. בדיקה זו כוללת סדרה של שאלות חשובות שנועדו להעריך את המומחיות, הניסיון וההתאמה של עורך הדין לצרכים הספציפיים של הקונה.

 

כמה שנות ניסיון יש לך?

אחת השאלות הראשונות שיש להעלות צריכה להתייחס לניסיון של עורך הדין דווקא בעסקאות מקרקעין. שאלה זו מסייעת לברר האם לעורך הדין יש בסיס מוצק בדיני מקרקעין ואם הוא בקיא בטיפול בתיקים דומים לזה של הקונה.

כדאי לברר לגבי מספר השנים שעורך הדין עוסק בתחום זה והיקף העסקאות שהוא מנהל בדרך כלל מדי שנה. מידע כזה מספק תובנות לגבי הידע המעשי והניסיון המעשי של עורך הדין, שהם חיוניים במורכבות של עסקאות נדל"ן.

מושג דיני מקרקעין

מה היקף השירותים שאתה מספק?

התייעצות עם עורך דין מקרקעין קריטית, אבל היא רלוונטית רק אם יודעים מה לשאול אותו. במקרים אלו, הבנת היקף השירותים שמציע עורך הדין חשובה לא פחות.

על הקונים לדעת בבירור מה כוללים שירותי עורך הדין והאם הם מכסים את כל ההיבטים הדרושים של עסקת מקרקעין, כגון בדיקת חוזה ומשא ומתן, בדיקת נאותות, חיפוש כותרת ותהליך הסגירה. כמו כן, ראוי לשאול האם עורך הדין יטפל במחלוקות שעלולות לצוץ במהלך התהליך, כגון אלו הקשורות לליקויים ברכוש או אי הסכמות של הרגע האחרון על תנאי החוזה.

 

עד כמה אתה זמין?

תחום קריטי נוסף לבדיקה הוא רמת הזמינות של עורך הדין. על הקונים לשאול לגבי הזמינות וההיענות של עורך הדין. חשוב לדעת כיצד עורך הדין יעביר עדכונים ועד כמה הוא יהיה נגיש לשאילתות ודיונים. הדבר חשוב במיוחד בעסקאות נדל"ן, אשר עשויות לדרוש קבלת החלטות מהירה ועדכונים תכופים.

 

איך משלמים לך?

מבנה העמלות הוא עוד נושא חיוני שיש להתייחס אליו. לקוחות פוטנציאליים צריכים לברר כיצד עורך הדין גובה עבור השירותים שלו – בין אם זה שכר טרחה קבוע, תעריף שעתי וכן הלאה – ומה בדיוק כלול בשכר הטרחה הזה. מומלץ לבקש פירוט מפורט כדי למנוע עלויות בלתי צפויות בהמשך. שיחה זו אמורה לכסות גם עלויות נוספות, כגון אלו עבור עמלות הגשה או שירותי צד שלישי אחרים שעשויים להיות נחוצים במהלך העסקה.

 

מה ההצלחות העיקריות שלך?

כדאי לברר על ההצלחות והאתגרים האחרונים של עורך הדין. הדבר מתאר את יכולותיו של עורך הדין ואת אופן הטיפול בסיבוכים שעלולים להיווצר. בקשת אסמכתאות או המלצות מלקוחות קודמים יכולה גם להציע נקודות מבט נוספות על יעילותו של עורך הדין.

ייעוץ לעו"ד מקרקעין

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?
עורך דין מחייך
להתייעצות עם עורך דין

בעולם הדין והמשפט חשוב לבחור עורך דין מקצועי ומנוסה שידע לתת תשובה על כל שאלה. השאירו פרטים ועורך דין מקצועי יחזור אליכם ויענה לכם על כל תשובה.

מידע נוסף
עורך דין שיגן לכם על הבית

בניין הדירות או הבית הפרטי שבו אתם גרים הוא יקר ערך. ביטוח על המבנה שבו אתם גרים הינו חשוב וקריטי ועשוי לחסוך לכם אלפי שקלים.

המדריך המלא למושגי יסוד בנדל״ן

כמו ישראלים רבים, גם אתם רוצים להגשים את חלום המשפחה האולטימטיבי של 2.5 ילדים ובית בבעלותכם. אבל, הדרך לרכישת בית, בדומה לכל רכישה גדולה שתעשו

פירוק שיתוף מקרקעין

אתם שותפים במקרקעין כזה או אחר בארץ ורוצים לוותר על חלקכם? מעוניינים לצאת מהשותפות ותוהים איך תוכלו לעשות זאת? כדאי שתדעו: החוק קובע בצורה חד

3 סיבות להיעזר בעורך דין מקרקעין

עורך דין מקרקעין, הידוע גם בשמות – עורך דין נדל"ן, או עורך דין קניית דירה, הוא איש מקצוע המתמחה בתחום עסקאות נדל"ן. תפקידו חשוב מאין

5 דברים שכדאי לדעת על עו"ד נדל"ן

מתלבטים אם לשכור את שירותיו של עורך דין נדל"ן? שמעתם עליו אך לא באמת יודעים מה הוא עושה? לפניכם רשימה של דברים שכדאי מאוד לדעת