כיצד בוחרים עו"ד גירושין?

המפתח להצלחה בהליך גירושין הוא בחירה נבונה ונכונה של עו"ד שייצג אתכם בהליך. עו"ד מיומן ומקצועי יוביל אתכם למימוש האינטרסים שלכם במינימום זמן ובמקסימום יעילות בהליך הגירושין בעוד שעורך דין שאינו טוב דיו יוכל לגרור אתכם לסחבת משפטית, לדיונים בלתי פוסקים לתוצאות משפטיות לא מספקות. להלן נעניק לכם מספר כלים לבחירת עו"ד גירושין בדיוק עבורכם.

 

קריטריונים לבחירת עו"ד גירושין

כפי שכבר הבנתם, לבחירת עו"ד גירושין חשיבות קריטית להצלחת הליך הגירושין שלכם. מכיוון שזהו המצב ומאחר שאלו הם פני הדברים, חשוב לבחור עו"ד גירושין בסביבת מגוריכם אשר הוא הטוב בתחומו. כך, אם אתם תושבי המרכז, למשל, תרצו לבחור עורך דין גירושין במרכז שיהיה שם בשבילכם ויעניק לכם את הייצוג הטוב ביותר. לפיכך, נעניק לכם מספר קריטריונים למציאת עו"ד שכזה.

 

ניסיון בתחום

ישנם מספר מאפיינים אשר חשוב לבחון בבואכם לבחור עורך דין גירושין במרכז. דיני הגירושין בישראל הינם סבוכים, משלבים מסכת דינים דתית ואזרחית באופן מורכב, מתנהלים בבית הדין הרבני ובבתי המשפט האזרחיים במקביל ומוסדרים בשלל מקומות שונים.

סיבוכים אלו בדין הישראלי מובילים למציאות בה גאונות משפטית וידיעה תיאורטית מעמיקה של דיני הגירושין, אינה מספיקה כלל וכלל. תרצו כי עורך דין גירושין שתבחרו יהיה עורך דין מנוסה וותיק אשר מכיר את המערכת על בוריה ויודע כיצד להתנהל מולה. תרצו לבחור בעורך דין שהמערכת לא תוכל להפתיע אותו וידע בדיוק כיצד לתמרן את המערכת המורכבת לטובתכם.

אם כן, חשוב לבחור בעורך דין גירושין מנוסה ומקצועי אשר מכיר את המערכת המשפטית בישראל ובשום מצב לא יהיה מופתע ממנה. בחרו בעורך דין גירושין במרכז או בכל מקום אחר בארת בו אתם גרים, אשר עונה על קריטריון זה.

 

מומחיות בתחום

בישראל של השנים האחרונות פועלים יותר ויותר עורכי דין המציעים שירותים "בכל התחומים האזרחיים". עורכי דין אלו אינם מתמחים במסכת דינים מסוימת אלא מציעים שירותי עריכת דין בכלל הענפים המשפטיים שאינם פליליים. לרוב, עורכי דין אלו ייגבו שכר טרח נמוך יחסית ועל כן מפתה לבחור בהם לייצוג גם בדיני משפחה.

עורכי דין כולבויניקים אמנם מפתים בשכר הטרחה הנמוך שהם גובים, אך לרוב גם התמורה שתקבלו תהיה פחותה. חשוב לבחור בעורך דין המתמחה בתחומו ולא עורך דין המייצג בתיקים מכל הבא ליד. בחרו בעורך דין גירושין מקצועי אשר גירושין הוא תחום ההתמחות העיקרי שלו.

 

רגישות ואמפתיה

לבסוף, ענייני גירושין דורשים מומחיות ורגישות אנושית לא פחות ממומחיות משפטית. כל עורך דין גירושין במרכז משמש גם כפסיכולוג עבור הלקוחות שלו ואחראי על מצבם גם מבחינה מנטלית ולא רק מבחינה משפטית. מאחר שזהו המצב, חשוב לבחור בעורך דין גירושין רגיש ואחראי אשר טובתכם, לא רק הכלכלית אלא גם המנטלית, תהיה תמיד לנגד עיניו.

 

לסיכום

לסיכום, כדי לבחור עורך דין גירושין נכון עבורכם חשוב לשים לב למספר קריטריונים. עקבו אחר הקריטריונים שהוצגו ובחרו בעו"ד הטוב בתחום.

שופטת

 

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?
עורך דין מחייך
להתייעצות עם עורך דין

בעולם הדין והמשפט חשוב לבחור עורך דין מקצועי ומנוסה שידע לתת תשובה על כל שאלה. השאירו פרטים ועורך דין מקצועי יחזור אליכם ויענה לכם על כל תשובה.

מידע נוסף
עורך דין לחברה גדולה

במהלך חייה של חברה גדולה או קטנה קיימים שני אנשי מקצוע שהחברה תזדקק להם: רואה חשבון ועורך דין. הצורך להעסקת רואה חשבון היא די ברורה

חוק וסדר – מהו חוק הבזק בישראל?

חוק הבזק, או בשמו המלא והרשמי "חוק התקשורת (בזק ושידורים)" הוא חוק אשר מצוי משנת 1982 בספר החוקים של מדינת ישראל. מטרתו היא לעגן את

מה חשוב להכיר על חוק הבנייה

חוק התכנון והבניה זהו חוק שמטרתו להסדיר את הפעולות שנעשות על ידי מוסדות התכנון שבארץ. בפעולות אלה נכללות ועדות ערר, ניהול של תכניות מתאר, תהליך