ניווט בשוק הנדל"ן: טיפים חיוניים לקונים ולמוכרים

עסקאות נדל"ן הן לא עניין של מה בכך. מי שלקחו בהן חלק בעבר, יודעים שמדובר בהליך שמצריך היכרות מעמיקה עם טיפים חשובים. המדריך הנוכחי ירכז את כל הטיפים הללו, כדי להעלות את המודעות בנושא ולהקל על אלה שמתכננים לקנות או למכור נכס כלשהו בזמן הקרוב. הישארו אתנו ותהיו בטוחים שתצאו מכאן עם כל האינפורמציה החיונית.

 

טיפ מספר 1 – תהיו זמינים

זה לא משנה איזה צד אתם בעסקה. הטיפ הנוכחי פונה אל המוכרים והרוכשים כאחד. אנו מציעים לכם להיות בזמינות גבוהה לאורך כל ההליך. אם אתם תוהים מדוע, נסביר לכם את הסיבות שמתאימות לשני הצדדים. אם אתם המוכרים, עליכם להיות זמינים ללקוחות שלכם, בגלל שהם עשויים לפנות אליכם לא מעט בשאלות שמטרידות אותם.

אי מענה מהיר וענייני עלול לגרום להם לסגת מהעסקה. אם אתם מתכננים לרכוש נכס, עליכם להיות זמינים למוכר שעשוי לבקש מכם מסמכים מסוימים. אי מענה מהיר ויעיל, עשוי להוביל לתחושת אי – רצינות מצדכם. מצב שכזה הוביל לא פעם לביטול של עסקאות.

שימו לב, אם אתם עמוסים ואין באפשרותכם לענות לשיחות בתקופה זו, עליכם להעביר את הטלפון לגורם מקצועי שיעניק את המענה הראוי במקומכם. בטיפ הבא נציג בפניכם בעל מקצוע שיסגור לכם את הפינה מהבחינה הזו.

קונים ומוכרים

תסתייעו בעורך דין מומלץ

אתם לא יכולים לנווט בשוק הנדל"ן באופן עצמאי. עליכם להסתייע בעורך דין מומלץ ומוסמך שיציג בפניכם את כל הפרטים החשובים אודותה הנכס אותו אתם מתכננים לקנות או הלקוחות שמולם אתם צפויים לסגור את העסקה. ההמלצה שלנו היא לפנות אל עו"ד חן טיגר שיוכל לסייע בכל העניינים הבירוקרטיים, כולל בדיקת מסמכים, פנייה לרשויות ועוד.

 

מתכננים לקנות נכס? תערכו בדק בית

הטיפ הנוכחי פונה אל הרוכשים. אתם צריכים לדעת שפנייה אל עורך דין מקרקעין בחיפה  תכלול גם ביצוע בדיקה חיונית בנכס הנבחר. יכול להיות ששמעתם עליה בעבר, היא נקראת "בדק בית". נסביר בקצרה כי היא מתבצעת על ידי מהנדס מוסמך שבוחן את כל המערכות בבית, לרבות המערכות הבאות:

  • חשמל
  • מים
  • צינורות גז ועוד

קונים ומוכרים

מתכננים למכור את הנכס? תקפידו על סדר וניקיון

אם אתם רוצים למכור את הנכס שלכם, כדאי שתשימו לב לסדר והניקיון שלו. זה הרי ידוע שהרושם הראשוני הוא זה שקובע. לכן, אתם צריכים לסדר את הנכס ולקנות אותו באופן מקצועי. הצגת נכס מלוכלך ומבולגן עשויה להפחית את הסיכויים לסגירת העסקה.

 

השורה התחתונה

עכשיו אתם יודעים ששוק הנדל"ן זה לא משחק ילדים. מי שמתכנן לקחת בו חלק, צריך להכיר וליישם טיפים בסיסיים. המדריך הנוכחי הציג בפניכם את כל המידע החיוני, כדי שתוכלו להיות בטוחים שאתם מוכרים או קונים נכס על הצד הטוב ביותר.

קונים ומוכרים

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?
עורך דין מחייך
להתייעצות עם עורך דין

בעולם הדין והמשפט חשוב לבחור עורך דין מקצועי ומנוסה שידע לתת תשובה על כל שאלה. השאירו פרטים ועורך דין מקצועי יחזור אליכם ויענה לכם על כל תשובה.

מידע נוסף
עורך דין שיגן לכם על הבית

בניין הדירות או הבית הפרטי שבו אתם גרים הוא יקר ערך. ביטוח על המבנה שבו אתם גרים הינו חשוב וקריטי ועשוי לחסוך לכם אלפי שקלים.

המדריך המלא למושגי יסוד בנדל״ן

כמו ישראלים רבים, גם אתם רוצים להגשים את חלום המשפחה האולטימטיבי של 2.5 ילדים ובית בבעלותכם. אבל, הדרך לרכישת בית, בדומה לכל רכישה גדולה שתעשו

פירוק שיתוף מקרקעין

אתם שותפים במקרקעין כזה או אחר בארץ ורוצים לוותר על חלקכם? מעוניינים לצאת מהשותפות ותוהים איך תוכלו לעשות זאת? כדאי שתדעו: החוק קובע בצורה חד

3 סיבות להיעזר בעורך דין מקרקעין

עורך דין מקרקעין, הידוע גם בשמות – עורך דין נדל"ן, או עורך דין קניית דירה, הוא איש מקצוע המתמחה בתחום עסקאות נדל"ן. תפקידו חשוב מאין

5 דברים שכדאי לדעת על עו"ד נדל"ן

מתלבטים אם לשכור את שירותיו של עורך דין נדל"ן? שמעתם עליו אך לא באמת יודעים מה הוא עושה? לפניכם רשימה של דברים שכדאי מאוד לדעת