הכרה בהתקף לב כתאונת עבודה

תאונת עבודה מגלמת בתוכה זכויות רבות שאותן אפשר לנצל מול המוסד לביטוח לאומי או חברת ביטוח פרטית.

במקרה של התקף לב, הרבה מאוד תלוי בטענות שמציגים בפני נציגי המוסדות, ובהתייעצות עם עורך דין שמכיר את התחום ובקיא בו

התפקיד של המוסד לביטוח לאומי הוא בין היתר לאשר או לשלול תאונות עבודה. להגדרה של המוסד לביטוח לאומי יש המון משמעות, כי היא קובעת איזה זכויות יהיו לכל עובד וכמה פיצויים יגיעו אליו. אז במובן הזה, מאוד קריטי להתייעץ כבר בשלב מוקדם עם עורך דין שמכיר את התחום ואף להיעזר בהחלטות תקדימיות ורלוונטיות של נציגי המוסד לביטוח לאומי.

 

איזה מבחנים מפעיל המוסד לביטוח לאומי?

מקרים של התקף לב בעבודה נחשבים מורכבים יחסית עבור המוסד לביטוח לאומי וחברות ביטוח פרטיות. באופן עקרוני, תאונת עבודה היא כל תאונה שאירעה במהלך העבודה, בדרך לעבודה או בדרך מהעבודה לבית. אבל ספציפית עם התקף לב, צריך להביא בחשבון את הקשר בין האירוע הבריאותי לבין אופי העבודה ואת המצב הרפואי הקודם של העובד.

יש כמה מבחנים שבהם משתמש המוסד לביטוח לאומי על מנת להכיר בהתקף לב כתאונת עבודה. ראשית, הוא בודק את חריגות האירועים שקדמו להתקף הלב ביחס לאירועים הרגילים. שנית, ועדה של המוסד לביטוח לאומי בודקת את מידת השפעתם של האירועים החריגים על התקף הלב. זהו למעשה מבחן שמשלב בין עובדות, עולם המשפט ועולם הרפואה ולכן חייבים להגיע אליו מוכנים.

 

איך מגדילים את הסיכוי להכרה של הביטוח הלאומי בתאונות עבודה?

החדשות הטובות הן שכיום ניתן להתייעץ עם עורך דין תאונות עבודה בשלב מוקדם. אם יוצרים קשר עם עורך דין שמכיר את התחום ובקיא בו, יש סיכוי גבוה יותר להציג בפני המוסד לביטוח לאומי שלל טענות שיתמכו בכך שהתקף הלב אכן נחשב לתאונת עבודה.

התפקיד של עורך הדין הוא לבחון את פרטי המקרה ולבדוק איזה מהטענות אפשר וכדאי להעלות בפני הביטוח הלאומי. בין היתר, עורך דין מיומן ייקח על עצמו למשל את הנושא של איסוף עדויות, קבלת מסמכים מהמעסיק וכן הלאה.

 

בחירת עורך דין שמתמחה בתאונות עבודה

הדרך להכרה בהתקף לב כתאונת עבודה עוברת בשני מישורים. במישור אחד, יש להגיש למוסד לביטוח לאומי את כל הטפסים כי הוא זה שקובע האם האירוע אכן יוכר כתאונת עבודה ואיזה זכויות יהיה ניתן למצות בגינות. במישור השני, כדאי לבחור עורך דין שמתמחה בתאונות עבודה ולערב אותו בשלב מוקדם.

לסיכום, יש מקרים שבהם התקף לב מוכר כתאונת עבודה ומזכה בפיצויים מהמוסד לביטוח לאומי ומחברת ביטוח פרטית. אבל כדי שזה יקרה, צריך להוכיח את הטענה המרכזית ואף להתייעץ עם בעלי מקצוע שמגיעים מהתחום ובקיאים בהיבט המשפטי והבריאותי שלו.

 

דופק ולב

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?
עורך דין מחייך
להתייעצות עם עורך דין

בעולם הדין והמשפט חשוב לבחור עורך דין מקצועי ומנוסה שידע לתת תשובה על כל שאלה. השאירו פרטים ועורך דין מקצועי יחזור אליכם ויענה לכם על כל תשובה.

מידע נוסף
תאונות עבודה

נפצעת בזמן העבודה? אתה זכאי לקבלת פיצוי. כיצד מתבצע ההליך ומה חשוב לדעת לגביו – כל הפרטים במאמר הבא תביעות תאונות עבודה רבים מאתנו שמעו

מחלה כעילה לפיטורים

אם אתם לא בקו הבריאות אתם בוודאי יודעים כי מחלות טומנות בחובן אתגרים רבים מעבר לסימפטומים של המחלה עצמה. תשלום על טיפולים יקרים, תורים שלא

מהם פיצויי הפיטורין?

להיות מפוטר זוהי אינה תחושה נעימה. על אף שיחסי העבודה עם המעסיק הסתיימו, יש למפוטר זכויות ופיצויים שהמעסיק חייב לשלם לו, על פי חוק. פיצויי

זכויות העובדים החשובות ביותר

כל אדם שעובד למחייתו זכאי לזכויות רבות ומגוונות בפן התעסוקתי. זכויות העובדים בישראל נמצאות בהתפתחות מתמדת, עקב חקיקת חוקים חדשים והוצאת פסקי דין חדשים ובעלי

הזכות שלך לפרטיות במקום העבודה

הזכות לפרטיות במקום העבודה היא נושא משפטי שנוי במחלוקת בשנים האחרונות, במיוחד בעידן של הסתמכות גבוהה על מחשבים ואימייל בעסקים. הטכנולוגיה מאפשרת למעסיקים לפקח כמעט