הימנעות ממלכודות נפוצות: טעויות שיש להיזהר מהן בעת ​​רכישת נכס בחו"ל

הביקוש לרכישת נכסים בחו"ל נמצא במגמת עליה, מאחר ורבים כבר מבינים את כל היתרונות הטמונים בכך. בעוד שמחירי הנדל"ן בארץ מקשים על רוב הישראלים להשקיע בשוק הנדל"ן המקומי, בחו"ל ניתן למצוא נכסים במחירים משתלמים, המספקים תשואה גבוהה ואף נהנים מהטבות מס שונות. עם זאת, יש לזכור כי לא כל הנוצץ זהב, לכן חשוב להכיר את המלכודות הנפוצות, שעלולות להוביל להפסד של כל כספי ההשקעה שלכם.

 

מה חשוב לדעת לגבי רכישת נכס נדל"ן בחו"ל?

אין ספק כי השקעות נדל"ן בחו"ל קורצות ללא מעט ישראלים, שמעוניינים להשקיע בנכסי נדל"ן, אך אין להם את ההון העצמי על מנת להיכנס לשוק הנדל"ן בארץ. עם זאת, יש לזכור כי ישנם לא מעט נוכלים, שמחפשים אחר ישראלים שמעוניינים לעשות כסף בדרך הקלה, מבלי להבין את המורכבות של העסקה.

לכן חשוב לשמור על עצמכם מפני עסקאות מפוקפקות ולדעת להיזהר מעסקאות כושלות. כדאי לדעת למשל, כי קניית נכס בדובאי נחשבת לאופציה מוצלחת ומומלצת, מאחר והשוק המקומי נהנה מביקוש רב והנכסים נמכרים במחירים נוחים ומשתלמים. לרוב תוכלו להרוויח תשואה גבוהה יחסית על ההשקעה שלכם ואף ליהנות מהטבות מס משתלמות במיוחד.

רכישת נכס מקרקעין

ממה חשוב להיזהר בעת רכישת נכס נדל"ן בחו"ל?

  1. סוג הרישום – חשוב לברר מראש כיצד נרשמת העסקה ומהי הזיקה שלכם לנכס. ישנם סוגים שונים של מודלים להשקעה, כאשר קרן נדל"ן למשל, מאפשרת לכם להשקיע בנדל"ן בתור השקעה פיננסית, ללא שום יכולת לשלוט על סוג הנכס שנקנה. כך תוכלו לצבור רווחים או הפסדים, ללא שום שליטה בנעשה. מצד שני, אם מדובר על נכס פיזי שנרשם על שמכם, תוכלו לשלוט בהשתלשלות העניינים ולהחליט מה לעשות איתו בכל רגע נתון.
  2. אל תסתנוורו מהתשואה הגבוהה – חלק מחברות הנדל"ן מבטיחות תשואות גבוהות ולא מציאותיות, דבר שאמור להדליק אצלכם נורות אדומות. יש לזכור כי אין שום ערבות לגובה התשואה שתקבלו, לכן אם מבטיחים לכם תשואה מסוימת, מדובר על הטעיה וחוסר שקיפות. כמו כן, חלק מחברות הנדל"ן מבטיחות תשואות גבוהות, מאחר והן אינן מתייחסות להוצאות השוטפות, כגון תשלום לחברת הניהול, עלויות המימון של הנכס והצורך להשקיע בשיפוצים.
  3. אל תפעלו באימפולסיביות – רבים מתלהבים מהשיווק האגרסיבי של חברות הנדל"ן ולא נותנים את הדעת לפרטים הקטנים. חשוב לבדוק לעומק כל השקעה ולהבין את כל הדקויות. השקעה במדינה זרה מצריכה הבנה של מדיניות המס כלפי משקיעים זרים, בדיקה של אטרקטיביות השכונה הרלוונטית ומחירי השכירות, בחינה של האוכלוסייה המקומית וכדומה.

 

רכישת נכס נדל"ן בחו"ל – סיכום

רכישת נכס נדל"ן בחו"ל יכולה להוות השקעה נבונה ומוצלחת, בתנאי שמשקיעים ובודקים לעומק את כל האותיות הקטנות. יש לבחון את מצב הנכס, ההשקעה הראשונית בשיפוץ שלו וכמובן התשואה הצפויה מדמי השכירות. כדאי להיעזר באנשי מקצוע מהתחום להצלחת העסקה.

קניית נכס

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?
עורך דין מחייך
להתייעצות עם עורך דין

בעולם הדין והמשפט חשוב לבחור עורך דין מקצועי ומנוסה שידע לתת תשובה על כל שאלה. השאירו פרטים ועורך דין מקצועי יחזור אליכם ויענה לכם על כל תשובה.

מידע נוסף
כמה כדאי להחזיר בכל חודש משכנתא?

אם גם אתכם מעסיק נושא המשכנתא, כנראה שאתם אנשים מחושבים וטוב שכך. כמה כדאי להחזיר משכנתא בכל חודש? אין ספק שזו שאלת השאלות, וזו הסיבה

ניהול חנות אינטרנטית – איך לעשות את זה

במהלך השנים האחרונות חלה התפתחות רבה במערכות המחשב ובטכנולוגיות הרשת הודות לזמינותו של האינטרנט. התפתחות זו מאפשרת קשת רחבה של יישומים טכנולוגיים, המאפשרים ניהול מסחר

מי דואג לקופת הגמל שלי

קופות הגמל בישראל עברו דרך חתחתים במהלך העשורים האחרונים. עד אמצע העשור הראשון של המילניום הנוכחי, היו קופות הגמל אטרקטיביות למדיי. מצד אחד, קופת הגמל

ביטוח תאונות אישיות

ישנם סוגי ביטוחים עליהם לא מתפשרים ולא מוותרים, אחד מהם הוא ביטוח תאונות אישיות, שיכולות להתרחש בכל רגע נתון וללא הודעה מוקדמת. בעוד שתאונות כאלו