הגנה על צוואה לאחר הגשת התנגדות – איך זה עובד

נושא הצוואות הוא נושא רגיש ובעל מורכבויות רבות. אותו מסמך קובע מי יירש את הרכוש של המצווה לאחר מותו. דבר שיכול להוביל לריבים בקרב משפחות. ריבים שהיה אפשר להימנע מהם אם הצוואה הייתה מספיק ברורה.

הגנה על צוואה כוללת את כל הפעולות אשר יבטיחו כי הצוואה תתבצע ובעיקר עוזרת למנוע כל התנגדות לצוואה. עם זאת, חשוב לדעת כי ניתן להגן על צוואה גם לאחר הגשת התנגדות. אנחנו נדבר על זה יותר לעומק.

 

עריכת צוואה

עריכת הצוואה היא דבר קריטי. חשוב מאוד לערוך צוואה ברורה. היא צריכה להיות כמה שיותר מדויקת. חשוב לבדוק כי אין מקום לשאלות. במקרה שבו עריכת הצוואה לא תהיה מספיק מדויקת, יהיה ניתן לערער עליה – מה שיכול להוביל לפסילתה.

 

התנגדות לצוואה

התנגדות לצוואה היא מצב שבו מערערים על תוקפה של צוואה. כל אדם שיש לו עניין כלכלי בהקשר לאותה הצוואה יכול להגיש התנגדות כזאת. אם אותה ההתנגדות תתקבל, הצוואה תיפסל וזה מצב שאנו רוצים להימנע ממנו.

התנגדות לצוואה

הגנה על צוואה לאחר הגשת התנגדות

כמו שאמרנו קודם לכן, ניתן לבצע התנגדות לצוואה. יכול להיות כי בית המשפט יראה את התיק ויחליט לפסול אותה. כדי להגן על הצוואה בצורה הטובה ביותר, יהיה עדיף לנקוט בפעולות מקדימות עוד כאשר המורש חי.

יחד עם זאת, כאשר מוגשת התנגדות נגד צוואה יש להיערך לה בצורה הטובה ביותר – זאת על מנת שבית המשפט לא יפסול אותה. הגנה על צוואה לאחר התנגדות הוא מצב שבו עורך הדין פועל בצורה אקטיבית כדי להגן על הצוואה.

 

להתכונו לקראת בית המשפט

עורך דין צריך להתכונן לקראת בית המשפט. הוא צריך לבדוק את הצוואה ואת הנספחים שלה וגם להכין תשובות לכל הפגמים אשר עלולים לעלות ממנה. אם עורך הדין יתכונן כמו שצריך, הוא יוכל להתמודד טוב יותר עם ההתנגדות ואף להביא לדחייה שלה. באמצעות ניהול נכון ומאוחד של היורשים בצוואה, יהיה יותר קל להביא לדחיית ההתנגדות וכך לקיומה של הצוואה.

 

עורך דין

לבחור עורך דין טוב הוא עניין קריטי. עורך הדין שלכם מייצג אתכם ולכן חשוב שהוא יהיה מקצועי ועם כמה שיותר ניסיון בתחום. תחום הירושה הוא תחום עם המון מורכבויות ולכן, עורך הדין צריך להיות בן אדם שיודע להתמודד עם סיטואציות רגישות ומורכבות.

 

לסיכום

נושא הצוואות הוא נושא מורכב אשר יכול להוביל לתסכול רב בקרב משפחות. כאשר המצווה עורך את הצוואה שלו, חשוב מאוד שהוא יהיה מדויק ברצונות שלו. שלא יהיה מקום לשאלות. במקרה והצוואה לא מספיק מדויקת, יהיה ניתן לעשות עליה ערעור.

כדי להגן על הצוואה לאחר הגשת התנגדות, תצטרכו לעבוד עם עורך דין מקצועי אשר יידע לענות על כל השאלות של בית המשפט – זאת על מנת להביא לדחיית ההתנגדות וקיומה של הצוואה.

התייעצות עם עורך דין

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?
עורך דין מחייך
להתייעצות עם עורך דין

בעולם הדין והמשפט חשוב לבחור עורך דין מקצועי ומנוסה שידע לתת תשובה על כל שאלה. השאירו פרטים ועורך דין מקצועי יחזור אליכם ויענה לכם על כל תשובה.

מידע נוסף
צוואה הדדית האם ניתן לשנות אותה?

נתחיל בלהסביר מה היא צוואה הדדית. צוואה היא טופס משפטי שאדם כותב לפני מותו. תוכן הטופס מתעסק שחלוקת הנכסים של אותו האדם בין משפחתו וקרוביו

צוואה הדדית האם ניתן לשנות אותה?

נתחיל בלהסביר מה היא צוואה הדדית. צוואה היא טופס משפטי שאדם כותב לפני מותו. תוכן הטופס מתעסק שחלוקת הנכסים של אותו האדם בין משפחתו וקרוביו

כיצד נבחר עורך דין לחלוקת ירושה?

כשאדם קרוב אלינו נפטר זה מצער וכואב. בני המשפחה לא תמיד יודעים כיצד להתמודד עם הסיטואציה וכיצד לבחור עורך דין לחלוקת הירושה. ההתלבטויות שונות ומתחילות