האם יש חוקים מחמירים לגבי חומרי הבניין שקבלן חייב להשתמש בהם

אחת התהיות שמעניינת אנשים רבים בנוגע לתחום הבנייה קשורה דווקא לחומרי הבניין. שכן, רבים יודעים את החוקים המחמירים שנוגעים לבטיחות של העובדים בתחום זה (והקורס בטיחות שמוטל על כל אחד מהם), אבל לא כולם יודעים את הפרטים החשובים ביותר אודות חומרי הבניין. לכן, יצאנו לבדוק אם יש חוק כלשהו או חוקים שנוגעים לחומרי הבניין שהקבלנים משתמשים בהם. הישארו אתנו ותגלו את כל המידע שמצאנו בנושא.

 

הרקע לכתיבת המדריך

את המדריך הנוכחי אנחנו כותבים לאחר 21 שנה מקיומו של אסון ורסאי המצער. במהלכו, נהרגו ונפצעו אנשים רבים. למקרה שאינכם יודעים במה מדובר, נציין בפניכם בקצרה שהאסון אירע בעת חתונה של בני זוג. במהלכה, הרצפה קרסה וגרמה להרס רב ולפגיעה עצומה. האסון אירע בגלל בנייה לא נכונה ושימוש בחומרים שאינם חזקים מספיק (כך סוברים). כדי לבדוק מה השתנה מאז ועד היום – יצאנו לבדוק את הנושא וגילינו פרטים מפתיעים למדי.

 

איך יצאנו לבדוק את הנושא?

כדי שנוכל לקבל את כל הפרטים אודות הנושא המדובר, יצאנו לפגוש אנשים שעוסקים בהפצה של חומרי בניין בחולון. סיפרנו להם שאנחנו כותבים מדריך שנוגע לחומרי בניין ושאלנו אותם הם יש חוקים מחמירים בנושא. לדבריהם, בישראל יש סחבת שנמשכת כבר שנים, כך שעדיין אין קוד בנייה שמבטיח שאסונות כמו ווראסי לא יחזרו על עצמם.

 

מה קורה בפועל בשטח?

היה חשוב לנו לערוך בירור מקיף בנושא ולשמוע חוות דעת של אנשים אחרים שעוסקים בתחום באופן יום יומי. לכן, פנינו אל כמה קבלני שיפוצים בצפון ושאלנו אותם לדעתם. לדבריהם, זו האמת. אין חוקים מחמירים לגבי חומרי בניין שקבלן חייב להשתמש בהם. למען האמת, אין חוקים כאלו כלל. כל קבלן עושה את בחירת החומרים המתאימה לו לפי הידע שיש לו בנושא.

 

אתם יכולים להיות רגועים

אם אתם חוששים מהעובדה כי אין חוק בנוגע לחומרי הבניין שבהם קבלנים משתמשים, כדאי שתדעו שישנם לא מעט קבלנים מוכרים ברחבי הארץ. כאלו ששמם הולך לפניהם. אנחנו יכולים לומר לכם בוודאות שהם עשו את כל שיכלו כדי לוודא מראש שבחירת החומרים שבהם הם משתמשים היא הנכונה ביותר. כך שנכון שאין חוק ברור, אבל יש לאנשים הללו אחריות גדולה על הידיים והם יעשו הכול כדי לדאוג לבטיחות האזרחים.

 

מה אתם צריכים לעשות כדי להיות בטוחים שאתם בוחרים בקבלן נכון?

אם אתם רוצים להיות רגועים בנושא זה, אתם יכולים לערוך חיפוש מקיף ברחבי הרשת ולקרוא פרטים אודות הקבלן הנבחר. ניתן לעשות זאת באמצעות גלישה בפלטפורמות הבאות:

  • לשונית הביקורות של גוגל
  • פורומים של בנייה
  • קבוצות בנייה בפייסבוק

 

לסיום

עד כאן המידע המקיף שאפשר לכם לדעת שאין חוקים מחמירים בנוגע לחומרי הבניין של קבלנים נכון לכתיבת מילים אלו.

מאזנים

 

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?
עורך דין מחייך
להתייעצות עם עורך דין

בעולם הדין והמשפט חשוב לבחור עורך דין מקצועי ומנוסה שידע לתת תשובה על כל שאלה. השאירו פרטים ועורך דין מקצועי יחזור אליכם ויענה לכם על כל תשובה.

מידע נוסף
עורך דין לחברה גדולה

במהלך חייה של חברה גדולה או קטנה קיימים שני אנשי מקצוע שהחברה תזדקק להם: רואה חשבון ועורך דין. הצורך להעסקת רואה חשבון היא די ברורה

חוק וסדר – מהו חוק הבזק בישראל?

חוק הבזק, או בשמו המלא והרשמי "חוק התקשורת (בזק ושידורים)" הוא חוק אשר מצוי משנת 1982 בספר החוקים של מדינת ישראל. מטרתו היא לעגן את

מה חשוב להכיר על חוק הבנייה

חוק התכנון והבניה זהו חוק שמטרתו להסדיר את הפעולות שנעשות על ידי מוסדות התכנון שבארץ. בפעולות אלה נכללות ועדות ערר, ניהול של תכניות מתאר, תהליך