באילו מצבים כדאי שתפנו לנוטריון?

הליכים בירוקרטיים כאלו ואחרים מכירים לנו לא פעם בעלי מקצועות שלא  שמענו עליהם עד כה. תרחיש זה אירע לנו לא מזמן, כשגילינו שעלינו לפנות לנוטריון בעקבות רילוקיישן שאנו עתידים לעשות. כשגילינו שמדובר בבעל מקצוע בעל תפקידים חיוניים, החלטנו להוציא מדריך מקיף שיציג בפני כל דורש את המצבים הנפוצים שמצריכים פניה בהולה לנוטריון. הישארו כאן ותכירו בהם מקרוב, כדי שתוכלו לקבל את השירות בזמן המתאים.

 

מיהו נוטריון?

אי אפשר לרכז את המצבים שמצריכים פנייה לנוטריון, מבלי להסביר בקצרה את תפקידו. לכן, נציין שזהו עורך דין שעבר הסמכה של נוטריונים שהסמיכה אותו להיות מורשה חתימה. הכוונה היא שהוא יכול לחתום באמצעות חותמת ייעודית, כדי לגרום למסמכים שונים להיות בעלי תוקף משפטי. נדגיש בהזדמנות זו שלא כל עורך דין הוא נוטריון. כך שאם תגלו שאתם צריכים ליישם את אחד או יותר מהמצבים שיופיע בהמשך המדריך, תצטרכו לוודא שאתם פונים לעורך דין שעבר את ההסמכה הדרושה, כך שהוא מוגדר כנוטריון על הרשות השופטת.

מיהו נוטריון

 

מצב מספר 1: כשיש צורך באישור תרגום

יכול להיות שגם אתם הופניתם למסור מסמך מסוים שכתוב בשפה העברית לנוטריון מוסמך, כדי שזה יבצע תרגום מקצועי וייתן את חותמתו עליו. אם כך, חשוב שתדעו שמדובר בהליך שמתבצע על ידי נוטריון בהרצליה והוא מאפשר לכם לקבל תוקף משפטי למסמכים שונים, למשל:

 

  • תעודת נישואין
  • רישיון נהיגה
  • תעודת זהות ועוד

 

מדובר בהליך שמתבצע לא פעם בעקבות רישום ללימודים בחו"ל, פתיחת עסק חדש שפונה ללקוחות שנמצאים מעבר לים ועוד.

 

מצב מספר 2: כשיש צורך באימות חתימה

יש מי שמתבקשים למסור מסמכים שונים למדינה זרה מסיבות שונות. הגורמים שנמצאים במדינות אלה, רוצים להימנע מקבלת מסמכים מזויפים. לכן, הם מבקשים חותמת אוסטיל של נוטריון. אם מצאתם את עצמכם בתרחיש שכזה, תצטרכו לפנות בהקדם אל נוטריון בהרצליה. שכן, זה יכול להעניק את החותמת שתקנה תוקף משפטי ותאשר את האמינות של המסמכים שנמצאים בידיכם.

 

טיפ: כך תגיעו לנוטריון מומלץ

אתם רוצים להיות בטוחים בכך שתפנו לנוטריון מקצועי שיחתום על המסמך ויקנה לכם שקט נפשי. לכן, כדאי שתדעו שעליכם לערוך בירור מעמיק בנושא תחילה, שיאפשר לכם לדעת שמדובר בנוטריון מוסמך ומומלץ. כדי שזה יקרה, תצטרכו לקרוא חוות דעת אמינות ועדכניות שנכתבו אודותיו ברחבי הרשת. ניתן לעשות זאת באמצעות גלישה ללשונית הביקורות של גוגל, קריאת פוסטים שהועלו ברשתות חברתיות או גלישה בפורומים שעוסקים בתחום המשפט.

 

מילים אחרונות לסיום

עד כאן המדריך שהציג את המצבים שמצריכים פנייה לנוטריון. בשלב זה אתם מכירים מקרוב בבעל המקצוע ויודעים מתי תצטרכו לסור למשרדו. כעת, נותר לכם רק לערוך חיפוש אחר נוטריון מומלץ שיעניק לכם את השירות הטוב ביותר.

טיפ_ כך תגיעו לנוטריון מומלץ

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?
עורך דין מחייך
להתייעצות עם עורך דין

בעולם הדין והמשפט חשוב לבחור עורך דין מקצועי ומנוסה שידע לתת תשובה על כל שאלה. השאירו פרטים ועורך דין מקצועי יחזור אליכם ויענה לכם על כל תשובה.

מידע נוסף
אישור נוטריוני באנגלית

למדתם בחו"ל, קיבלתם תעודת סיום לימודים באנגלית וכעת אתם רוצים לתרגם אותה? מטרת התרגום היא הגשת בקשה ללימודי המשך בישראל? אם כך, אתם בוודאי יודעים

האם תעריף של נוטריון קבוע או משתנה

אתם נמצאים בהליך משפטי ונדרש לשכור שירותיו של נוטריון. נוטריון הוא עורך דין מוסמך אשר במסגרת תפקידו אישור ואימות של תהליכים ומסמכים משפטיים. התעריף של

תפקידו של נוטריון בהליך התרגום

שירותי נוטריון חיוניים בהליכים משפטיים רבים, לרבות תרגום מסמכים. בישראל תפקידו של נוטריון בתהליך התרגום הוא מכריע, שכן הוא מבטיח שהמסמך המתורגם מדויק ומחייב מבחינה