איך מנהלים תביעת ביטוח והאם צריך עורך דין?

תביעה כנגד הביטוח עלולה להיות מורכבת מכל מיני סיבות. במדריך הנוכחי בחרנו לציין בפניכם את כל המידע הנוגע לדרך הנכונה לנהל תביעת ביטוח. בנוסף, נציין בפניכם האם תצטרכו עורך דין לניהול תביעה מסוג זה. כך שאם אתם ניצבים בפני תביעה שכזו ואתם תוהים כיצד לפעול – קריאת המדריך הנוכחי תביא לכם את התשובה שאתם זקוקים לה.

 

רקע אודות השאלה – איך מנהלים תביעת ביטוח?

אנשים רבים מוצאים את עצמם מתנהלים אל מול תביעות ביטוח מסיבות שונות. יצאנו לבדוק מול חברים, מכרים וקרובי משפחה שלנו מהם התביעות שהם חוו מול ביטוח וגילינו שיש כמה תביעות נפוצות ביותר, להלן כמה מהן:

  • תביעות ביטוח בעקבות מעידה במקום העבודה
  • תביעות ביטוח בעקבות מחלה שהתפתחה בשנים האחרונות
  • תביעות ביטוח בעקבות פגיעה בבית לאחר שריפה או אירוע חריג אחר

כולם ציינו בפנינו כי הליך הניהול של התביעה היה לא פשוט עבורם. שכן, אף אחד לא הסביר להם מעולם כיצד עליהם לעשות זאת. לדברי רבים מהם, זה מסוג הנושאים שלא למדו עליהם בבית הספר וחבל שכך.

 

אז איך תוכלו לנהל את תביעת הביטוח שלכם?

אתם כנראה צריכים לנהל את תביעת הביטוח שלכם ואינכם יודעים מאיפה להתחיל. כדי שנוכל לתת לכם את הפרטים המדויקים בנושא, נפגשנו עם מומחים בתחום וקיבלנו כמה טיפים חשובים. הטיפ החשוב ביותר הוא לפנות אל גורמים מקצועיים שהוסמכו לסייע לכם בתביעות מסוג זה.

ההמלצה המפורטת היא לפנות אל סוכן הביטוח שלכם כדי שזה יבדוק תחילה מה מופיע בפוליסה שלכם. לאחר מכן, אתם צריכים לפנות אל עורך דין שבקיא בדיני ביטוח. רגע לפני שנעמיק בנושא, אנו מציעים לכם לקרוא פרטים באתר ddlaw.co.il שיאפשרו לכם לקבל את התמונה המלאה בעניין.

 

אתם צריכים עורך דין

השאלה שהוצגה בכותרת המדריך נוגעת לתהייה בנוגע לצורך בעורך דין במצבים שכאלו. האנשים שעברו הליך של תביעת ביטוח יותר מפעם אחת, ציינו בפנינו שמדובר בהליך שמצריך ליווי צמוד של עורך דין. לדבריהם, עורך דין בקיא בנושא ב- 100% והוא יכול להקנות לכם ביטחון וידיעה כי אתם מבצעים את ההליך על הצד הטוב ביותר.

 

יש יתרונות נוספים לליווי מטעם עורך דין

מלבד הביטחון שעורך דין יקנה לכם, אתם גם תוכלו לקבל את כל הפיצויים שמגיעים לכם בעקבות התביעה. שכן, עורך הדין יודע בדיוק מה מגיע לכם והוא יעשה כל שביכולתו כדי שאתם תקבלו אותם במלואם. לכן, חשוב מאוד להיעזר בעורך דין כשאתם מנהלים תביעת ביטוח. אל תעברו את ההליך לבד, שכן, אתם עשויים לגלות שמדובר בטעות.

 

כמה מילים לסיום המדריך

כעת אתם יודעים איך מנהלים תביעת ביטוח וידוע לכם גם שאתם צריכים ליווי של עורך דין. כך שנותר לכם רק להתחיל בהליך, בהצלחה!

תביעת ביטוח

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?
עורך דין מחייך
להתייעצות עם עורך דין

בעולם הדין והמשפט חשוב לבחור עורך דין מקצועי ומנוסה שידע לתת תשובה על כל שאלה. השאירו פרטים ועורך דין מקצועי יחזור אליכם ויענה לכם על כל תשובה.

מידע נוסף
החוק בנוגע לביטוחים כפולים

כמה אנחנו אוהבים להיות מוגנים ובטוחים. אם יש מזג אוויר קריר בחוץ, ניקח איתנו עוד שכבה למקרה שיתקרר. אם נצא לסרט אם חברים, תמיד ניקח

אי גילוי במרמה – מה זה אומר

רוב האנשים לא חושבים על כך אך האמת היא שאנו מוקפים בחוקים בקובעים כיצד עלינו להתנהג בחברה. יש חוקים מנהליים, חוקים אזרחיים וגם חוקים פלילים.

מה זה ביטוח אובדן כושר עבודה?

היכרות עם מאפיינים שונים של פוליסות ביטוח אובדן כושר עבודה, מגדילה את הסיכוי להשיג פיצויים במקרה של מחלה, תאונה או נסיבות אחרות שפוגעות בכושר ההשתכרות