מתי תביעה נקראת תביעה אזרחית?

תביעה נקראת תביעה אזרחית במקרים בהם הדין המשפטי עוסק בין אדם לחברו. כל מה .שרציתם לדעת על הגשת תביעה אזרחית – במאמר הבא

תביעה אזרחית – מהי?

תביעה אזרחית היא תביעה אשר מוגשת במסגרת הדין האזרחי ואשר עוסקת בתביעות אשר הן בין אדם לחברו. למעשה, ההבדל בין הגשת תביעה אזרחית לתביעה פלילית נעוצה בעובדה כי במקרים שבהם האזרח רוצה לתבוע, המדינה לא יכולה לתבוע בשמו ועל כן מדובר בהליך משפטי אשר לו דינים אחרים כמו גם התנהלות משפטית פלילית, כאשר דינים אזרחיים יכולים להתנהל בבית הדין לתביעות קטנות, בית המשפט המחוזי ולעיתים תביעות כאלו יכולות להגיע גם לבג"ץ, אולם לרוב מדובר בתיקים משפטיים אשר מסתיימים בבית המשפט בערכאות נמוכות יותר.

תביעה אזרחית או רגילה

כיצד מתנהלת תביעה אזרחית?

הדבר הראשון והקריטי ביותר בהגשה של תביעה אזרחית היא התקשרות עם עורך דין אשר מתמחה בתחום, וזאת על מנת שתוכלו לנסח כתב תביעה משפטי אשר מבוסס על ראיות וטענות. לאחר גיבוש כתב התביעה, תוגש התביעה האזרחית לבית המשפט לא יאוחר מ 30 יום, כאשר עתירות מנהליות אשר מוגשות כנגד גופים או מוסדות יכולות להיות מוגשות עד כ 45 יום. כאשר לאחר הגשת כתב התביעה ניתנת הזכות לצד השני להגיב באמצעות כתב הגנה. בתום ההליך, יתקיים דיון ראשוני מקדים כמו גם תהליך של גילוי מסמכים, וזאת על מנת לבסס את כתב התביעה לבית המשפט ולהמשיך בהליך המשפטי. חשוב לציין כי ישנם מקרים בהם בית המשפט יידחה על הסף את התביעה, והוצאות המשפט יישאו על התובע, אולם במידה ואתם מקבלים את הייצוג המשפטי הראוי ניתן להבטיח כי כתב התביעה כמו גם ההליך המשפטי יסתיים לשביעות רצונכם, כאשר כיום נוקטת מערכת המשפט בכלים נוספים בכדי  לסיים את הסוגיות הללו באמצעות הליך של גישור או חתימה על הסכם. לאחר שלב הסיכומים, ייתן בית המשפט את הדעת, כאשר לעיתים פסק הדין אשר ניתן איננו לשביעות רצונכם ועל כן יהיה עליכם לגשת להליך של ערעור, אשר עלול להתמשך לא מעט זמן – זאת בשל העומס המוטל על בתי המשפט בישראל, בעיקר בדינים אזרחיים.

הגשת תביעה אזרחית – באמצעות עו"ד גיא בית און

על מנת שתוכלו להיות בטוחים כי התביעה שלכם היא בעלת סיכוי הצלחה גבוהים, הנדבך החשוב ביותר הוא למעשה התקשרות עם עורך דין מומחה לדין אזרחי. עורך דין כזה הוא עורך דין גיא בית זית אשר הוא בעל ניסיון של מעל ל 14 שנים בהגשת תביעות אזרחיות כמו גם עתירות מנהליות, בהצלחה יתרה. לבדיקת זכאותכם להגשת תביעה וכן קבלת ייעוץ משפטי מקיף הנוגע לתיק שלכם, היכנסו לאתר בכתובת https://www.beiton-kidom.co.il השאירו פרטים ועורך דין מטעם משרדו של בית און יחזור אליכם.

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
מאזניים
עורך דין רשלנות רפואית
איך לבחור עורך דין לרשלנות רפואית במרכז

אדם אשר עבר מקרה של רשלנות רפואית, זקוק פעמים רבות בנוסף לשיקום הגופני גם סיוע נפשי. מדובר במצב בו היכולת לתת אמון במערכת הרפואית נפגעה באופן משמעותי. כאשר בוחרים עורך

ביטוח ראשית
עורך דין ביטוחים
ביטוח תאונות אישיות

ישנם סוגי ביטוחים עליהם לא מתפשרים ולא מוותרים, אחד מהם הוא ביטוח תאונות אישיות, שיכולות להתרחש בכל רגע נתון וללא הודעה מוקדמת. בעוד שתאונות כאלו עלולות להתרחש בכל מקום, אם