סיוע משפטי על ידי עורך דין במקרה של תאונת אופנוע

במידה ורוכב אופנוע שנפגע בתאונה מעוניין לקבל פיצוי על נזקיו – הוא נדרש להגיש תביעה על כך.

לפני הגשת התביעה הרוכב נדרש לאסוף מסמכים שונים, וכן לדעת את מי הוא רשאי לתבוע ומהו סכום הפיצויים שהוא עתיד לקבל (במידה והוא זכאי לקבל פיצוי).

מסיבות אלו ומלץ לפנות לאיש מקצוע, שידע להתמודד עם התביעה.

 

מדוע נפגע תאונה נדרש לסיוע משפטי?

כאמור, הליך הגשת תביעה לאחר תאונת אופנוע מלווה בשאלות רבות, שדורשות מענה מאיש מקצוע – עורך דין תאונת אופנוע שעוסק בתחום זה באופן יום יומי, וליווה רוכבי אופנוע רבים שנפגעו בתאונה עד שקיבלו את סכום הפיצויים המקסימליים שמגיעים להם.

 

כמה מהשאלות שעורך דין יוכל לסייע לכם בהן בנושא תאונת אופנוע..

למי מגישים את התביעה?

התביעה לרוב תוגש לחברה בה הרוכב מבוטח בביטוח חובה (מרבית רוכבי האופנועים והקטנועים מבוטחים בחברת " פול – המאגר הישראלי לביטוח רכב"). עם זאת, ייתכנו מצבים בהם ביטוח החובה אינו בתוקף, או שבתאונה נפגע גם הולך רגל. אלו מקרים שבהם התביעה תהיה קצת שונה, ולכן נדרש עורך דין מקצועי ומנוסה שידע בדיוק את מי ניתן לתבוע בכל מקרה ומקרה.

 

אילו מסמכים נדרשים על מנת להגיש את התביעה?

ככל שרוכב אופנוע שנפגע בתאונה יביא יותר מסמכים שיוכלו להעיד על התאונה ועל הנזק שנגרם – כך סביר שתתקבל התביעה שלו לפיצויים, וכן סכום הפיצויים עשוי לעלות בצורה משמעותית.

בין מסמכים אלו נכללים חוות דעת רפואית שבה מפורטים נזקי הגוף שנגרמו לרוכב ופרטי האירוע, אישור משטרתי על כך שהרוכב היה מעורב בתאונת דרכים, ביטוח חובה ורישיון נהיגה בתוקף, וכן כל תיעוד שקיים מזירת התאונה (לרבות נזקי הגוף ונזקי הרכוש שנגרמו).

עורך הדין, שכבר מיומן בהגשת תביעות לפיצויים על תאונות אופנוע, ידע אלו מסמכים בדיוק יהיו רלוונטיים עבור המקרה הספציפי שלכם, וייצג אתכם אל מול חברת הביטוח והמוסד לביטוח לאומי.

 

ייעוץ משפטי – גם בתאונות שמוגדרות "קלות"

מומלץ מאוד לקבל סיוע משפטי, גם אם נזק הגוף שנגרם הוא קל בלבד. ישנם מקרים רבים בהם סמוך לזמן התאונה הפציעות נראות שטחיות ושאינן דורשות טיפול מיוחד, אך לאחר זמן מה מתגלות הפציעות הרציניות יותר (כאבי גב, הגבלת יכולת התנועה ועוד).

בנוסף, ייתכנו מקרים בהם לא רק רוכב האופנוע עצמו הוא שנפגע – אלא בתאונה היו מעורבים גם צדדים שלישיים (בעל רכב או הולך רגל).

במצבים אלו, חשוב שיהיה לצדכם עורך דין שמכיר את ההליך לעומק ונתקל במקרים רבים של תאונות אופנוע. עורך הדין ידע להפנות אתכם לבדיקות רפואיות חשובות בעת הצורך, כדי שתוכלו לגלות מבעוד מועד פציעות רציניות ולטפל בהן בהקדם – וכן גם לקבל עליהן סכום פיצויים גבוה יותר.

 

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
עורך דין פלילי
עבירות צווארון לבן

צווארון לבן – מודעות ציבורית הולכת וגוברת הסיקור התקשורתי אודות מעצרים מתוקשרים בתחום הצווארון הלבן הובילו אזרחים רבים להבנה כי עבירות צווארון לבן הן עבירות פליליות חמורות ביותר אשר עלולות

תאונות דרכים ראשית
עורך דין תעבורה
זיוף פציעה בתביעות תאונות דרכים

תאונות דרכים הינן שכיחות בכל העולם ובישראל כאחד, והינן חלק מהמציאות היומיומית של כולנו. כמעט כל אדם מכיר מישהו או עבר בעצמו תאונת דרכים. כידוע, מדובר באירוע טראומטי, בלתי צפוי

איש משפטים
עורך דין רשלנות רפואית
מה עושה עורך דין לרשלנות רפואית?

עורך דין העוסק ברשלנות רפואית עוסק באחד מהמקצועות הקשים ביותר בתחום עריכת הדין. המקצוע מאתגר כל כך, מאחר והוא דורש מעורך הדין לפתח מומחיות בשטח מדעי זר לו לחלוטין. נוסף

איש שתוי
עורך דין תעבורה
מגוון רחב של עונשים על נהיגה בשכרות

נהגים אשר נתפסו שיכורים עשויים לקבל מגוון רחב של עונשים, בדרגות חומרה משתנות. מהם העונשים? להלן הפרטים שכל נהג חייב להכיר בנוגע לעברה של נהיגה בשכרות. נתפסת נוהג בשכרות? אתה