העונש הצפוי על נהיגה ללא רישיון בתוקף

נהיגה ללא רישיון בתוקף הינה עברה חמורה  בדיני תעבורה. מהו העונש הצפוי? עורך הדין ערן עקראוי, מומחה לדיני תעבורה מסביר את כל מה שחשוב לדעת לגבי נהיגה ללא רישיון.

נהיגה ללא רישיון – עברה חמורה

נהיגה ללא רישיון הינה עברה חמורה ביותר, כפי שמסביר עו"ד תעבורה ערן עקראוי אשר מתמחה מזה שנים רבות בתחום. למעשה, ע"פ עורך הדין עקראוי, מדובר בעברה אשר בגינה ניתן לקבל עונש אשר יכול לנוע בין קנס כספי בלבד עד לכדי פסילת רישיון ומאסר, כל זאת בהתאם לזמן שבו הרישיון לא היה בתוקף. כך לדוגמא, נהג אשר נתפס כאשר אין לו רישיון בתוקף מזה כחצי שנה,עשוי לקבל דו"ח על סך כ  250 ₪, אולם אדם אשר אין לו רישיון בתוקף זה למעלה מחמש שנים עשוי להיות מועמד לדין בבית המשפט לענייני תעבורה, כאשר העונש הצפוי לו יכול להיות שלילית רישיון למשך תקופה ממשוכת, תשלום קנס ולעיתים אף מאסר, במידה והיה מעורב בתאונה. למעשה, ישנם לא מעט מקרים בהם נהגים אשר מעורבים בתאונות קטלניות או קלות נהגו כאשר אין להם רישיון בתוקף, וכתוצאה מכך בתי הדין החליטו להחמיר עמם ולגזור עליהם עונשי מאסר כבדים כמו גם קנסות וכן קבלת נקודות, ועל כן במידה ונהגתם ללא רישיון נהיגה בתוקף,דעו כי יש לכך השלכות חמורות ביותר.

נוהג ברכב

מה לעשות במידה ונתפסם כאשר רישיונכם איננו בתוקף?

במידה ושוטר עצר אתכם לבדיקה שגרתית ומבקש לראות תעודות, עליכם להציג אותן באופן מיידי. בנוסף, במידה והתגלה כי רישיונכם אינו בתוקף – זכרו כי במידה ומדובר בפרק זמן אשר קצר מחצי שנה,תקבלו קנס אותו יש לשלם באופן מיידי, וזאת בשל הריביות הגבוהות אשר גובות הרשויות בכל איחור. יחד עם זאת, במידה ונהגתם כאשר רישיונכם פג למשך תקופה ארוכה, יש להתקשר באופן מיידי לעורך דין לענייני תעבורה וזאת על מנת שתוכלו לדעת בפני מה אתם עומדים מבחינת הליך משמעתי אשר יתבצע כנגדכם בבית המשפט לענייני תעבורה, כל זאת כאמור בהתאם לזמן שבו לא חידשתם את הרישיון. יתרה מכך,ישנה חשיבות עוד לפני שאתם עולים על ההגה לבדוק את הרישיון ולמנוע מצבים מסוג אלו, וזאת משום שרבים אינם מודעים לעובדה כי רישיונם פג וכתוצאה מכך נאסר עליהם לנהוג, כך שמדובר בסיטואציה אותה ניתן למנוע לחלוטין. במידה ואכן נקלעתם אליה, יש מה לעשות, ובדיוק לשם כך יש לפנות לעורך הדין המוביל כיום בנושא תעבורה, עורך הדין ערן עקראויי.

צרו קשר עוד היום לקבלת ייעוץ

במידה ואתם או בן משפחתם נתפסם כאשר רישיונכם אינו בתוקף, זכרו כי ניתן להפחית את סכום הקנס או להימנע משלילת רישיון ע"י התייעצות עם עורך דין, צרו קשר במספר 0525595831.

אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
רופא ומטופל
רשלנות רפואית

כך תתמודדו עם רשלנות רפואית

אין תחושה נוראית יותר מאשר העובדה שאתם פונים אל רופא, בטוחים שהוא יעשה הכול כדי לעזור לכם להרגיש טוב יותר ובסופו של דבר מגלים שהוא התרשל בתפקיד שלו. אם, לדוגמא,

עת פרות
עורך דין נדל"ן

טיפים משפטיים לפיצול ובניה על נחלה במושב

בשנים האחרונות אנחנו רואים שלא מעט בעלי נחלות במושבים חושבים על האפשרות של פיצול הנחלה, ויש לכך סיבות טובות. מתלבטים אם זה כדאי לכם? תוהים איך לעשות את זה בפועל?

איש שתוי
עורך דין תעבורה

מגוון רחב של עונשים על נהיגה בשכרות

נהגים אשר נתפסו שיכורים עשויים לקבל מגוון רחב של עונשים, בדרגות חומרה משתנות. מהם העונשים? להלן הפרטים שכל נהג חייב להכיר בנוגע לעברה של נהיגה בשכרות. נתפסת נוהג בשכרות? אתה