משקיעים בנדל"ן? איפה הכסף יושב עד ההשקעה?

אחד התחומים הרווחיים ביותר עבור משקיעים בישראל, בעבר כמו בהווה, הוא תחום ההשקעה בנדל"ן. הסטטיסטיקה מוכיחה שכל השקעה בנדל"ן השתלמה תמיד, הן לטווח הזמן הבינוני והן לטווח הארוך. אמנם היו תקופות, בעולם בכלל ובישראל בפרט, שבהן מחירי הנדל"ן היו בירידה מסוימת. ואולם כשמביטים על התמונה הכוללת. מתברר שהתקופות הללו היו סוג של הכנה לקפיצות משמעותיות במחירים. דגמה טובה לכך היא מחירי הדיור, שחוו ירידה מסוימת בעשור הראשון של המאה הנוכחית, אבל בתחילת העשור הנוכחי היו שנים שבהם מחירי הדיור הוכפלו ואפילו יותר באזורים מסוימים בארץ. משקיעים בנדל"ן נהנו בעבר ונהנים גם היום מתשואות נאות עבור ההשקעה. עם זאת, נוצר מעת לעת מצב שבו משקיעים מושכים את ההשקעה ונמצאים בהמתנה להשקעה הבאה. מתי מתקיים מצב של הון הממתין להשקעה? (היכן ואיך כדאי להשקיע)  מה ניתן לעשות עם הכסף ששוכב חסר מעש? בשורות הבאות נדון בדרכים האפשריות להשתמש בהון הסה.

כסף מושקע

הון זמין להשקעה – מתי הוא מתקיים

בדרך כלל, מי שיש לו עניין בהשקעות בנדל"ן, יודע שכל השקעה בתחום הינה לטווח רחוק. מדובר לרוב בסכומים גבוהים יחסית, שאדם מן המניין איננו מחזיק בהם דרך קבע. בסכומים הללו ניתן לקנות נכסי נדל"ן ולמכור אותם ברווח משמעותי. לחילופין, ניתן להשתמש בנכסים הללו על מנת לייצר הכנסה פסיבית, בעיקר משכר דירה. בעלי נכסים משקיעים לעיתים קרובות גם בעריכת שיפוצים בנכסים. שיפוצים בנכס משיגים כמה מטרות: מבחינת המיסוי, הם החשבים להשקעה וניתן לפיכך להשתמש בפחת עליהם להקטנת שורת הרווח במאזן, ומכאן להפחתה של תשלומי המס. עריכת שיפוצים בנכס גם מעלה את הערך שלו, כאשר עליית הערך איננה פרופורציונאלית להשקעה שנדרשה בשיפוצים. רק על מנת לסבר את האוזן – השקעה של מאה אלף שקלים בשיפוצים, יכולה להביא לעליית ערך של הנכס בסכום כפול מזה, ואפילו יותר. שיפוצים כאמור יכולים להיות יסודיים, כולל טיפולים באינסטלציה בחשמל, או קוסמטיים הכוללים בעיקר עבודות טיח וצבע וטיפול בחלקים הנראים בבית.

כיצד ניתן להשקיע הון ששוכב ללא שימוש

אחת הסוגיות שמשקיעי נדל"ן רבים מתמודדים איתה, היא העובדה שמחוץ להשקעות בנדל"ן לא קיימים אפיקי השקעה סולידיים, שיכולים לשמור על הערך של הכסף בתקופה שבין ההשקעות. כאמור, השקעה של חלק מהכסף בשיפוצים בנכס קיים עשויה להיות השקעה נבונה. עם זאת, אם יש כוונה לרכוש נכס נדל"ן חדש,המטרה העיקרית היא לשמור על ערך הכסף. אפיקי ההשקעה הסולידיים לצורך כך הן בעיקר אג"ח ממשלתיות או מק"מ – מלווה קצר מועד. מדובר בתשואות מזעריות יחסית, אבל במצב של אינפלציה מזערית וריביות שלא עומדות לעלות בקרוב, מדובר בהחלט בהשקעה שיכולה לשמור היטב על ערך הכסף. ע זאת, הדבר הנכון ביותר לעשות הוא להתייעץ ביועץ השקעות מומחה, שיסייע בעצה טובה ובהכוונה נכונה.

רוצים עוד מידע על שיפוצים ובנייה? לחצו למידע נוסף.

עו"ד נדל"ן בסקירה מקיפה על רכישת נכסים בחו"ל

אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
קבלת דרכון
אזרחויות ודרכונים

כל היתרונות בדרכון פורטוגלי

בשנים האחרונות החלה נהירה אל עבר בדיקות הזכאות לקבלת דרכון פורטוגלי. התהליך הוא אמנם מורכב ודורש זמן רב של הכנות וכן זמן רב של המתנה לתשובה, אבל רבים מוצאים את

איש שתוי
עורך דין תעבורה

מגוון רחב של עונשים על נהיגה בשכרות

נהגים אשר נתפסו שיכורים עשויים לקבל מגוון רחב של עונשים, בדרגות חומרה משתנות. מהם העונשים? להלן הפרטים שכל נהג חייב להכיר בנוגע לעברה של נהיגה בשכרות. נתפסת נוהג בשכרות? אתה