משקיעים בנדל"ן? איפה הכסף יושב עד ההשקעה?

אחד התחומים הרווחיים ביותר עבור משקיעים בישראל, בעבר כמו בהווה, הוא תחום ההשקעה בנדל"ן. הסטטיסטיקה מוכיחה שכל השקעה בנדל"ן השתלמה תמיד, הן לטווח הזמן הבינוני והן לטווח הארוך. אמנם היו תקופות, בעולם בכלל ובישראל בפרט, שבהן מחירי הנדל"ן היו בירידה מסוימת. ואולם כשמביטים על התמונה הכוללת. מתברר שהתקופות הללו היו סוג של הכנה לקפיצות משמעותיות במחירים. דגמה טובה לכך היא מחירי הדיור, שחוו ירידה מסוימת בעשור הראשון של המאה הנוכחית, אבל בתחילת העשור הנוכחי היו שנים שבהם מחירי הדיור הוכפלו ואפילו יותר באזורים מסוימים בארץ. משקיעים בנדל"ן נהנו בעבר ונהנים גם היום מתשואות נאות עבור ההשקעה. עם זאת, נוצר מעת לעת מצב שבו משקיעים מושכים את ההשקעה ונמצאים בהמתנה להשקעה הבאה. מתי מתקיים מצב של הון הממתין להשקעה? (היכן ואיך כדאי להשקיע)  מה ניתן לעשות עם הכסף ששוכב חסר מעש? בשורות הבאות נדון בדרכים האפשריות להשתמש בהון הסה.

כסף מושקע

הון זמין להשקעה – מתי הוא מתקיים

בדרך כלל, מי שיש לו עניין בהשקעות בנדל"ן, יודע שכל השקעה בתחום הינה לטווח רחוק. מדובר לרוב בסכומים גבוהים יחסית, שאדם מן המניין איננו מחזיק בהם דרך קבע. בסכומים הללו ניתן לקנות נכסי נדל"ן ולמכור אותם ברווח משמעותי. לחילופין, ניתן להשתמש בנכסים הללו על מנת לייצר הכנסה פסיבית, בעיקר משכר דירה. בעלי נכסים משקיעים לעיתים קרובות גם בעריכת שיפוצים בנכסים. שיפוצים בנכס משיגים כמה מטרות: מבחינת המיסוי, הם החשבים להשקעה וניתן לפיכך להשתמש בפחת עליהם להקטנת שורת הרווח במאזן, ומכאן להפחתה של תשלומי המס. עריכת שיפוצים בנכס גם מעלה את הערך שלו, כאשר עליית הערך איננה פרופורציונאלית להשקעה שנדרשה בשיפוצים. רק על מנת לסבר את האוזן – השקעה של מאה אלף שקלים בשיפוצים, יכולה להביא לעליית ערך של הנכס בסכום כפול מזה, ואפילו יותר. שיפוצים כאמור יכולים להיות יסודיים, כולל טיפולים באינסטלציה בחשמל, או קוסמטיים הכוללים בעיקר עבודות טיח וצבע וטיפול בחלקים הנראים בבית.

כיצד ניתן להשקיע הון ששוכב ללא שימוש

אחת הסוגיות שמשקיעי נדל"ן רבים מתמודדים איתה, היא העובדה שמחוץ להשקעות בנדל"ן לא קיימים אפיקי השקעה סולידיים, שיכולים לשמור על הערך של הכסף בתקופה שבין ההשקעות. כאמור, השקעה של חלק מהכסף בשיפוצים בנכס קיים עשויה להיות השקעה נבונה. עם זאת, אם יש כוונה לרכוש נכס נדל"ן חדש,המטרה העיקרית היא לשמור על ערך הכסף. אפיקי ההשקעה הסולידיים לצורך כך הן בעיקר אג"ח ממשלתיות או מק"מ – מלווה קצר מועד. מדובר בתשואות מזעריות יחסית, אבל במצב של אינפלציה מזערית וריביות שלא עומדות לעלות בקרוב, מדובר בהחלט בהשקעה שיכולה לשמור היטב על ערך הכסף. ע זאת, הדבר הנכון ביותר לעשות הוא להתייעץ ביועץ השקעות מומחה, שיסייע בעצה טובה ובהכוונה נכונה.

רוצים עוד מידע על שיפוצים ובנייה? לחצו למידע נוסף.

עו"ד נדל"ן בסקירה מקיפה על רכישת נכסים בחו"ל

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
עת פרות
עורך דין נדל"ן
טיפים משפטיים לפיצול ובניה על נחלה במושב

בשנים האחרונות אנחנו רואים שלא מעט בעלי נחלות במושבים חושבים על האפשרות של פיצול הנחלה, ויש לכך סיבות טובות. מתלבטים אם זה כדאי לכם? תוהים איך לעשות את זה בפועל?

פלאפון וכסף
כללי
כמה כדאי להחזיר בכל חודש משכנתא?

אם גם אתכם מעסיק נושא המשכנתא, כנראה שאתם אנשים מחושבים וטוב שכך. כמה כדאי להחזיר משכנתא בכל חודש? אין ספק שזו שאלת השאלות, וזו הסיבה שאנשים רבים בוחרים להסתייע בשירותיהן

אנימציה - עורך דין נדלן
עורך דין נדל"ן
3 סיבות להיעזר בעורך דין מקרקעין

עורך דין מקרקעין, הידוע גם בשמות – עורך דין נדל"ן, או עורך דין קניית דירה, הוא איש מקצוע המתמחה בתחום עסקאות נדל"ן. תפקידו חשוב מאין כמוהו – לסייע בקידום עסקה