מחלה כעילה לפיטורים

אם אתם לא בקו הבריאות אתם בוודאי יודעים כי מחלות טומנות בחובן אתגרים רבים מעבר לסימפטומים של המחלה עצמה. תשלום על טיפולים יקרים, תורים שלא נגמרים והצורך לשמור על שגרת חיים רגילה ככל הניתן בתוך כל הכאוס הזה. מסיבה זאת, סביבה תומכת מצד העבודה, המשפחה והחברים היא לא עניין של מה בכך. אם לרוע המזל מקום העבודה שלכם לא מגלה את הסבלנות המתבקשת ומבקש לסיים את ההעסקה שלכם אל תתייאשו ודעו כי במקרים רבים החוק עומד לצידכם. מה יש לעשות אפוא אם מקום העבודה שלכם מבקש לפטר אותכם בשל המחלה שלכם? כל זאת ועוד בכתבה הבאה.

 

פיטור עובד בשל מחלה או מוגבלות כלשהי – מה אומר החוק?

בהתאם לחוק שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות חל איסור לפטר עובד בשל מחלה או מגבלות פיזית כל עוד העובד מסוגל לבצע את עבודתו. נוסף לכך על המעסיק לספק לו את כל ההתאמות הנדרשות כדי שיוכל לבצע את העבודה. במקרים בהם המוגבלות או המחלה של העובד לא מאפשרים לו לבצע את עבודתו על המעסיק לנסות למצוא לו תפקיד חלופי במסגרת החברה. רק במידה והמעסיק לא הצליח למצוא לעובד תפקיד חלופי ניתן לפטר את אותו עובד.

במידה ופוטרתם מבלי שהמעסיק ניסה למצוא לכם תפקיד חלופי או אפשר לכם להמשיך לעסוק בתפקיד הנוכחי שלכם מומלץ לפנות להליך משפטי. עורך דין מנוסה בדיני עבודה עשוי לעזור לכם למנוע את הפיטורים מבעוד מועד או לחייב את המעסיק שלכם לשלם לכם דמי פיצויים גבוהים במיוחד.

 

פיטור עובד בגין היעדרות מן העבודה בשל מחלה

גם במקרה זה החוק מספק לעובד הגנה מסוימת. על פי חוק דמי מחלה מעסיק אינו רשאי לפטר עובד שנעדר מהעבודה בשל מחלתו כל עוד יש לו יתרה של ימי מחלה. במידה ונגמרו לעובד ימי המחלה רשאי המעסיק לפטר אותו כל עוד הפיטורים נעשים בתום לב. המושג תום לב מתייחס להתנהגות מוסרית נאותה שמצופה מהמעסיק. כך למשל אם הוכח כי המעסיק למעשה חיכה שימי המחלה של העובד יגמרו בכדי שיוכל לפטר אותו עלול בית הדין לענייני עבודה להוציא צו מניעה לפיטורים. שני מקרים נוספים בהם מעסיק יכול לפטר עובד שנעדר מעבודתו בשל מחלה קשורים למצב החברה של המעסיק. במידה והמעסיק פושט רגל או מחליט לסגור את החברה סביר להניח כי בית הדין לעבודה יאפשר לו לפטר עובד שנעדר בשל מחלה.

מחלה ופיטורים הם מאורעות מצערים בפני עצמם וכשהם מגיעים כצמד לפעמים האתגר יכול להראות כגזירה קשה מנשוא. יחד עם זאת אין צורך לאבד תקווה שכן החוק בישראל מספק הגנה מסוימת לעובדים אשר לקו במחלה או נפגעו מפציעה. במידה וגם אתם מתמודדים עם אתגרים שכאלה דעו שעזרה מקצועית עשויה לספק לכם הקלה משמעותית בתקופה קשה שכזאת ולכן אל תהססו לפנות לייעוץ משפטי. לפרטים נוספים פנו לעו"ד פייגל, מומחית לדיני עבודה.

 

מאזניים

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
תביעה אזרחית
מתי תביעה נקראת תביעה אזרחית?

תביעה נקראת תביעה אזרחית במקרים בהם הדין המשפטי עוסק בין אדם לחברו. כל מה .שרציתם לדעת על הגשת תביעה אזרחית – במאמר הבא תביעה אזרחית – מהי? תביעה אזרחית היא

משקל
תביעה אזרחית
הפחתת מזונות – האם יש לכם סיכוי?

כשיש ילדים מעורבים גירושין הם אף פעם לא סופיים. זה לא אירוע שניתן להניח בעבר ופשוט לשכוח ממנו. ההשלכות ממשיכות ללוות אותנו כל החיים. אחת מההשלכות המשמעותיות על גברים בהליך

עורך דין
תביעה אזרחית
לשון הרע בקבוצות סגורות בווטסאפ

אדם הכפיש את שמכם בקבוצה סגורה בוואטספ? ובכן,אתם יכולים לתבוע אותו בגין לשון הרע. כיצד? עו"ד שלומי וינברג, מומחה לתביעות לשון הרע מסביר. לשון הרע בוואטספ – האם אפשר לתבוע?

לחיצת יד
תביעה אזרחית
עורך דין שיגן לכם על הבית

בניין הדירות או הבית הפרטי שבו אתם גרים הוא יקר ערך. ביטוח על המבנה שבו אתם גרים הינו חשוב וקריטי ועשוי לחסוך לכם אלפי שקלים. כיצד תוכלו להיעזר גם בעורך