המדריך המלא למושגי יסוד בנדל״ן

כמו ישראלים רבים, גם אתם רוצים להגשים את חלום המשפחה האולטימטיבי של 2.5 ילדים ובית בבעלותכם. אבל, הדרך לרכישת בית, בדומה לכל רכישה גדולה שתעשו בחיים, היא מלאת אתגרים אותם אתם צריכים לעבור בצורה חלקה.

לעולם הנדל"ן המסובך יש כל כך הרבה פרטים, שאתם חייבים לצאת לדרך לאחר שעשיתם מחקר קצר ולמדתם להכיר את כל האספקטים הכי חשובים של התחום. כתוצאה מכך, תוכלו לנהל משא ומתן הוגן ונכון לצרכים שלכם, ובהתאמה לרכוש את הנכס שתרצו להשקעה או למגורים שיעניק לכם את איכות החיים אליה אתם שואפים. לשם כך, יצרנו לכם מדריך קצר בנוגע לכמה מושגי ייסוד מעולם הנדל"ן.

שכונת מגורים

 

מה חשוב לדעת לפני רכישה של דירה חדשה?

רגע לפני שאתם קונים בית חדש, אתם רוצים להכיר מושגי יסוד כמו:

  • אחוזי בניה – בכדי לקבל היתר בנייה מהרשות המקומית, אתם נדרשים להציג תוכניות בניה מפורטות. בתוכניות אלו יש צורך להציג את היקפי הבנייה ביחס לשטח המגרש עליו עתיד המבנה לקום. למשל אם אתם מקבלים היתר בניה של -50% למגרש של 1000 מטרים מרובעים, ניתן לבנות עליו בית חד קומתי בגודל מחצית מהשטח.
  • בית חכם – מערכות חכמות לניהול ושליטה על בתים הן אחד מהאפקטים המוצלחים ביותר שיש לטכנולוגיה להציע כיום. אם אתם רוצים לרכוש בית חכם חדש, מומלץ לבחון מה הם השדרוגים שאתם יכולים לאפשר בבית. למשל הפעלה קולית של מערכות שונות כמו תאורה או מיזוג אוויר. זאת לצד הפעלה ממוחשבת, דרך הנייד או המחשב. כל מה שאתם צריכים לעשות הוא להגדיר את סדר הפעולות והבית החכם יבצע אותן בשבילכן ללא כל בעיה, גם אם אתם לא נמצאים פיזית בבית.
  • גוש וחלקה – כל מבנה בישראל רשום בצורה מסודרת בפנקס הזכויות. הרישום מתבצע על פי חלקה, שהיא יחידה רציפה של מקרקעין. החלקות ממוקמות בתוך גושים אשר מהווים קיבוץ של כמה נכסים יחדו. על פי רוב הזכאות לחלקה היא זכאות של נרשם אחד, אל מול כמה רשומים בתוך חלקות. 
  • הון עצמי – זה הוא סכום הכסף הראשוני אותו אתם צריכים לאסוף על מנת לאפשר תהליך קבלת משכנתא תקין לבית שלכם. מקורות ההון הם אישיים, ויכולים לבוא מתוך חסכונות, פיקדונות או יתרונות שיש לכם בבנק. על פי רוב, ככל שיש לכם יותר הון עצמי, כך תוכלו לקחת משכנתא קטנה יותר ולפרוס את ההחזר לתקופה קצרה יותר.
  • חוזה מכר – זה הוא חוזה משפטי שמעגן את כל הפרטים הרלוונטיים בנוגע לעסקת נדל"ן. החוזה מפרט את כל ההסכמות בין המוכר לקונה, כולל עלויות, מועדי מסירה, תיעוד הנכס, צורת התשלום ותקופת התשלום. כך אתם יכולים להבטיח שהרכישה תתבצע ללא תקלות משני הצדדים, ובמידת הצורך יש לכם מסמך משפטי איתו ניתן לפנות להליך בוררות.

 

קונים בחכמה את הבית הראשון שלכם

את הבית הראשון שלכם, אתם קונים מתוך חוסר ניסיון משמעותי בתחום הנדל"ן. על כן אתם חשופים יתר על המידה למקרים בהם חוסר ההבנה שלכם יהפוך את התמונה למסוכנת. בשל העובדה שזו היא הרכישה הכי משמעותית שאתם מבצעים בתור זוג צעיר, חשוב מאוד לבצע את כל המחקר הדרוש על מנת להבין את המונחים המקצועיים לעומקם ולאפשר לכם לקבל את התמורה הרצויה לכם.

תמיד טוב לפנות לחברת שיווק נדל"ן למגורים על מנת לקבל מידע, ייעוץ ולבצע תהליך רכישה נכון. רק כך תוכלו לקבל את המפתח לבית החדש, ללא עיכובים, תוך עמידה בתנאי החוזה המלאים ולאפשר לעצמכם לצאת לחיים החדשים שלכם ברגל ימין. אז קדימה, לעבודה, ושיהיה המון מזל טוב ובהצלחה!

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
פטיש
עורך דין נדל"ן
3 סיבות להיעזר בעורך דין מקרקעין

עורך דין מקרקעין, הידוע גם בשמות – עורך דין נדל"ן, או עורך דין קניית דירה, הוא איש מקצוע המתמחה בתחום עסקאות נדל"ן. תפקידו חשוב מאין כמוהו – לסייע בקידום עסקה

פלאפון וכסף
כללי
כמה כדאי להחזיר בכל חודש משכנתא?

אם גם אתכם מעסיק נושא המשכנתא, כנראה שאתם אנשים מחושבים וטוב שכך. כמה כדאי להחזיר משכנתא בכל חודש? אין ספק שזו שאלת השאלות, וזו הסיבה שאנשים רבים בוחרים להסתייע בשירותיהן

עת פרות
עורך דין נדל"ן
טיפים משפטיים לפיצול ובניה על נחלה במושב

בשנים האחרונות אנחנו רואים שלא מעט בעלי נחלות במושבים חושבים על האפשרות של פיצול הנחלה, ויש לכך סיבות טובות. מתלבטים אם זה כדאי לכם? תוהים איך לעשות את זה בפועל?

לחיצת יד
עורך דין נדל"ן
פירוק שיתוף מקרקעין

אתם שותפים במקרקעין כזה או אחר בארץ ורוצים לוותר על חלקכם? מעוניינים לצאת מהשותפות ותוהים איך תוכלו לעשות זאת? כדאי שתדעו: החוק קובע בצורה חד משמעית שמותר לכם לצאת, בכל