המדריך המלא למושגי יסוד בנדל״ן

כמו ישראלים רבים, גם אתם רוצים להגשים את חלום המשפחה האולטימטיבי של 2.5 ילדים ובית בבעלותכם. אבל, הדרך לרכישת בית, בדומה לכל רכישה גדולה שתעשו בחיים, היא מלאת אתגרים אותם אתם צריכים לעבור בצורה חלקה.

לעולם הנדל"ן המסובך יש כל כך הרבה פרטים, שאתם חייבים לצאת לדרך לאחר שעשיתם מחקר קצר ולמדתם להכיר את כל האספקטים הכי חשובים של התחום. כתוצאה מכך, תוכלו לנהל משא ומתן הוגן ונכון לצרכים שלכם, ובהתאמה לרכוש את הנכס שתרצו להשקעה או למגורים שיעניק לכם את איכות החיים אליה אתם שואפים. לשם כך, יצרנו לכם מדריך קצר בנוגע לכמה מושגי ייסוד מעולם הנדל"ן.

שכונת מגורים

 

מה חשוב לדעת לפני רכישה של דירה חדשה?

רגע לפני שאתם קונים בית חדש, אתם רוצים להכיר מושגי יסוד כמו:

  • אחוזי בניה – בכדי לקבל היתר בנייה מהרשות המקומית, אתם נדרשים להציג תוכניות בניה מפורטות. בתוכניות אלו יש צורך להציג את היקפי הבנייה ביחס לשטח המגרש עליו עתיד המבנה לקום. למשל אם אתם מקבלים היתר בניה של -50% למגרש של 1000 מטרים מרובעים, ניתן לבנות עליו בית חד קומתי בגודל מחצית מהשטח.
  • בית חכם – מערכות חכמות לניהול ושליטה על בתים הן אחד מהאפקטים המוצלחים ביותר שיש לטכנולוגיה להציע כיום. אם אתם רוצים לרכוש בית חכם חדש, מומלץ לבחון מה הם השדרוגים שאתם יכולים לאפשר בבית. למשל הפעלה קולית של מערכות שונות כמו תאורה או מיזוג אוויר. זאת לצד הפעלה ממוחשבת, דרך הנייד או המחשב. כל מה שאתם צריכים לעשות הוא להגדיר את סדר הפעולות והבית החכם יבצע אותן בשבילכן ללא כל בעיה, גם אם אתם לא נמצאים פיזית בבית.
  • גוש וחלקה – כל מבנה בישראל רשום בצורה מסודרת בפנקס הזכויות. הרישום מתבצע על פי חלקה, שהיא יחידה רציפה של מקרקעין. החלקות ממוקמות בתוך גושים אשר מהווים קיבוץ של כמה נכסים יחדו. על פי רוב הזכאות לחלקה היא זכאות של נרשם אחד, אל מול כמה רשומים בתוך חלקות.
  • הון עצמי – זה הוא סכום הכסף הראשוני אותו אתם צריכים לאסוף על מנת לאפשר תהליך קבלת משכנתא תקין לבית שלכם. מקורות ההון הם אישיים, ויכולים לבוא מתוך חסכונות, פיקדונות או יתרונות שיש לכם בבנק. על פי רוב, ככל שיש לכם יותר הון עצמי, כך תוכלו לקחת משכנתא קטנה יותר ולפרוס את ההחזר לתקופה קצרה יותר.
  • חוזה מכר – זה הוא חוזה משפטי שמעגן את כל הפרטים הרלוונטיים בנוגע לעסקת נדל"ן. החוזה מפרט את כל ההסכמות בין המוכר לקונה, כולל עלויות, מועדי מסירה, תיעוד הנכס, צורת התשלום ותקופת התשלום. כך אתם יכולים להבטיח שהרכישה תתבצע ללא תקלות משני הצדדים, ובמידת הצורך יש לכם מסמך משפטי איתו ניתן לפנות להליך בוררות.

 

קונים בחכמה את הבית הראשון שלכם

את הבית הראשון שלכם, אתם קונים מתוך חוסר ניסיון משמעותי בתחום הנדל"ן. על כן אתם חשופים יתר על המידה למקרים בהם חוסר ההבנה שלכם יהפוך את התמונה למסוכנת. בשל העובדה שזו היא הרכישה הכי משמעותית שאתם מבצעים בתור זוג צעיר, חשוב מאוד לבצע את כל המחקר הדרוש על מנת להבין את המונחים המקצועיים לעומקם ולאפשר לכם לקבל את התמורה הרצויה לכם.

תמיד טוב לפנות לחברת שיווק נדל"ן למגורים על מנת לקבל מידע, ייעוץ ולבצע תהליך רכישה נכון. רק כך תוכלו לקבל את המפתח לבית החדש, ללא עיכובים, תוך עמידה בתנאי החוזה המלאים ולאפשר לעצמכם לצאת לחיים החדשים שלכם ברגל ימין. אז קדימה, לעבודה, ושיהיה המון מזל טוב ובהצלחה!

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
מסמך משפטי
כללי
מהי שליחות משפטית – 5 טיפים כיצד לשלוח עם שליח

בעולם המשפטי כולו, אחד מהכלים החיוניים והשימושיים ביותר הוא השליחויות המשפטיות. בעיקרון, כאשר מרבית התקשורת בין עורכי דין, תובעים, סנגורים, לקוחות ונאשמים ואפילו בתי המשפט, נערכת בתצורה כתובה, חשוב להבין

איש שתוי
עורך דין תעבורה
מגוון רחב של עונשים על נהיגה בשכרות

נהגים אשר נתפסו שיכורים עשויים לקבל מגוון רחב של עונשים, בדרגות חומרה משתנות. מהם העונשים? להלן הפרטים שכל נהג חייב להכיר בנוגע לעברה של נהיגה בשכרות. נתפסת נוהג בשכרות? אתה

עורך דין פלילי
עבירות צווארון לבן

צווארון לבן – מודעות ציבורית הולכת וגוברת הסיקור התקשורתי אודות מעצרים מתוקשרים בתחום הצווארון הלבן הובילו אזרחים רבים להבנה כי עבירות צווארון לבן הן עבירות פליליות חמורות ביותר אשר עלולות