כמה כדאי להחזיר בכל חודש משכנתא?

אם גם אתכם מעסיק נושא המשכנתא, כנראה שאתם אנשים מחושבים וטוב שכך. כמה כדאי להחזיר משכנתא בכל חודש? אין ספק שזו שאלת השאלות, וזו הסיבה שאנשים רבים בוחרים להסתייע בשירותיהן של חברות ייעוץ למשכנתאות. בכל זאת, מה הוא החזר חודשי מומלץ למשכנתא?

אם אתם מתכננים לקנות דירה בקרוב, כמו רוב רובו, גם אתם תצטרכו להגיש כנראה בקשה לאישור משכנתא. אם שואלים יועצי משכנתאות מומלצים, הם בדרך כלל יגידו לכם שההחזר החודשי של המשכנתא שלכם לא אמור להיות גבוה מחצי מההכנסה הפנויה שלכם. למעשה, בנק משכנתאות בדרך כלל לא יאשר לכם משכנתא שתצריך ממכם החזרים חודשיים הגבוהים מכך.

החזר משכנתא חודשי, כמה אמורים להחזיר כל חודש?

ההכנסה הפנויה של אדם, היא סכום הכסף שנמצא בחשבון העובר ושב שלו – לאחר ניקויים של הוראות קבע ותשלומים קבועים חודשיים. במילים אחרות, לאחר שתנקו מהמשכורת שלכם את כל הוראות הקבע השונות, תישארו בידיים עם ההכנסה הפנויה, ממנה מורידים את התשלום החודשי של החזר משכנתא.

על פי נתונים סטטיסטיים, משכנתא ממוצעת בישראל עומדת על סך 740,000 ₪, בעוד שההחזר החודשי הממוצע והמומלץ הוא בין 2,500 ₪ לבין 3,700 ₪ ומעלה. במקרים מסוימים, בנקים למשכנתאות וחברות חוץ בנקאיות יכולות לאשר גם החזרים חודשיים גבוהים מ-50% של סך ההכנסה הפנויה, וזאת בצמוד לתנאי משכנתא מיוחדים שעליהם ניתן לסגור עם יועץ משכנתאות בבנק.

 

הלוואה חוץ בנקאית או הלוואה דרך בנק משכנתאות?

בין אם אתם בוחרים לקחת הלוואה חוץ בנקאית או הלוואה דרך הבנק, כדאי תמיד לזכור כי השירות של יועצי משכנתאות ישתנה בהתאם למקום העבודה אליו הם משתייכים. במילים פשוטות, אם אתם נפגשים עם יועץ למשכנתאות מטעם הבנק, יש לצפות לכך שהיועץ יוודא את קיום האינטרסים של בנק המשכנתאות, בעוד שחברות לייעוץ משכנתאות יספקו לכם שירות ניטרלי.

מעבר לכך שתצטרכו לשאת בהחזרים חודשיים, יש לקחת בחשבון גם את הנושא של ביטוחים שונים. יש לברר לגבי ביטוח חיים והן לגבי ביטוח משכנתא, שניתנים בתנאים שונים ובצמוד לייעוץ משכנתאות נכון. לא פעם, אנשים שוכחים לקחת בחשבון את המרכיבים הנוספים הללו שמשפיעים על ההחזרים החודשיים בטווח הארוך. נוסף על כך, לפעמים גם לא מייחסים את החשיבות הנכונה לריביות שמשתנות בהתאם למדדים השונים.

החזר חודשי של משכנתא משתנה בצמוד למדד?

במשך השנים, אתם תיווכחו כי חישוב ריבית משכנתא מוטעה גורמת להחזרים החודשיים שלכם להשתנות, מה שעשוי להוביל בטווח הארוך לתשלומים כבדים יותר מאשר מה שתכננתם. בדיוק בנקודה זו של איתור תנאים טובים למשכנתא, חברת ייעוץ משכנתאות עשויה לגרום להבדל משמעותי בתהליך לקיחת המשכנתא שלכם.

מעבר לאיתור מסלול משכנתא מומלץ עבורכם ובהתאם להכנסותיכם, חברת יועצי משכנתאות גם תסייע רבות בהליכים בירוקרטיים שונים הכרוכים בלקיחת משכנתא.

משקיעים בנדל"ן? איפה הכסף יושב עד ההשקעה? לפרטים נוספים לחצו כאן.

אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
ביטוחים שונים
עברות מס

החוק בנוגע לביטוחים כפולים

כמה אנחנו אוהבים להיות מוגנים ובטוחים. אם יש מזג אוויר קריר בחוץ, ניקח איתנו עוד שכבה למקרה שיתקרר. אם נצא לסרט אם חברים, תמיד ניקח אקסטרה שטר של 50 ש"ח,

קנייה וירטואלית
דיגיטל

ניהול חנות אינטרנטית – איך לעשות את זה

במהלך השנים האחרונות חלה התפתחות רבה במערכות המחשב ובטכנולוגיות הרשת הודות לזמינותו של האינטרנט. התפתחות זו מאפשרת קשת רחבה של יישומים טכנולוגיים, המאפשרים ניהול מסחר מתקדם ומניב. מרכיבי הצלחה בניהול

דרכון
אזרחויות ודרכונים

דרכון פורטוגלי

הדרכון המבוקש ביותר כיום בעולם הוא דרכון פורטוגלי, כאשר בשנים האחרונות חלה עלייה משמעותית בהתעניינות של ישראלים. האם גם אתם זכאים? להלן כל הפרטים. דרכון פורטוגלי – הדרכון המבוקש ביותר