חישוב פיצויים בגין אובדן כושר עבודה – המדריך המלא

על מנת לדעת מהו גובה הפיצוי המדויק אותו תקבל לאחר אובדן כושר עבודה, ישנה חשיבות ללקיחה של עורך דין המתמחה בתחום. להלן כל הפרטים.

פיצויים בגין אובדן כושר עבודה – כיצד מחושב?

עובדים אשר איבדו את כושר העבודה שלהם כמו גם את ההשתכרות העתידית זכאים לקבל פיצוי הן מהביטוח הפרטי והן מביטוח לאומי. למעשה, מסבירים במשרד עו"ד כצנלסון להב אשר מתמחים בנושא כי פיצויים בגין אובדן כושר עבודה משתנים בהתאם לפוליסה, כאשר במרבית הפוליסות החדשות של קרנות הפנסיה הפיצוי הוא 75% מהשכר, ואילו בפוליסות הישנות יותר מחושב גובה הפיצוי ע"פ שלושה פרמטרים: שיעור הנכות, השכר ושיעור קצב זקנה באחוזים שהמבוטח צבר בקרן וזאת בצירוף קצבת זקנה שהמבוטח יחל היה לצבור בתקופת הביטוח העתידית. לכן, ממליצים במשרד לבדוק היטב בטרם מגישים תביעה מהן תנאי הפוליסה כמו גם לזכור כי הפיצוי אשר מגיע לכם ייקבע בהתאמה למצב הרפואי, כלומר האם מדובר בכושר עבודה מלא או חלקי.

איש לא מרגיש טוב

חישוב גובה הפיצוי באמצעות משרד המתמחה בתחום

רוב העובדים אשר איבדו את כושר ההשתכרות שלהם בגין תאונה או מחלה אינם יודעים לבצע חישוב מדויק של גובה הפיצוי, זאת לאור העובדה כי חברות הביטוח השונות כמו גם הביטוח הלאומי מערימים לא פעם קשיים בירוקרטים רבים הכוללים הגשת מסמכים, חוות דעת רפואיות המאששות את אובדן כושר העבודה, כאשר בלא מעט מהמקרים אחוזי הנכות אשר נקבעים ע"י הביטוח הלאומי אינם תואמים את המצב הנוכחי. על כן, לקיחה של עורך דין אובדן כושר עבודה תבטיח כי יתבצע חישוב מדויק של הפיצוי וזאת בהתבסס על המצב הנוכחי תוך מתן ייצוג משפטי הולם במידה ויש להגיש ערער בפני הביטוח לאומי בגין אחוזי הנכות שנקבעו, אשר הם כאמור מרכיב משמעותי ביותר הקובע את גובה הפיצוי.

מעוניין להגיש תביעת אובדן כושר עבודה? שלבים חשובים שיש לבצע

על מנת להגיש תביעת אובדן כושר עבודה ישנה חשיבות רבה להגשה תוך פרק זמן ככל הניתן של תביעה אל מול חברת הביטוח, ולצרף בעבודה את כל התיעוד הרפואי אשר מאשש את המצב הגופני או הנפשי, כולל אישור מרופא תעסוקתי מומחה. למעשה, מועד תחילת התשלום של חברת הביטוח משתנה ומוגדר בחוק כ"תקופת המתנה" אשר לרוב עומדת על כ 90 יום. על מנת לקצר את ההליך הזה ולהגיש את כל המסמכים הרלוונטיים בזמן, מומלץ לגשת למשרד עו"ד אשר מתמחה בתחום תביעות כושר עבודה וזאת כדי לקבל תמונת מצב עדכנית לגבי סיכויי ההצלחה בתביעה כמו גם הערכה של גובה הפיצוי המגיע לכם אשר מורכב כאמור ממגוון פרמטרים הכוללים את גובה השכר אותו קיבלתם, שיעור הנכות ותנאי הפוליסה. למידע נוסף, צרו עמנו קשר במספר 03-5662244.

אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
עורך דין
תביעה אזרחית

לשון הרע בקבוצות סגורות בווטסאפ

אדם הכפיש את שמכם בקבוצה סגורה בוואטספ? ובכן,אתם יכולים לתבוע אותו בגין לשון הרע. כיצד? עו"ד שלומי וינברג, מומחה לתביעות לשון הרע מסביר. לשון הרע בוואטספ – האם אפשר לתבוע?

מסמס בנהיגה
כללי

העונש הצפוי על נהיגה ללא רישיון בתוקף

נהיגה ללא רישיון בתוקף הינה עברה חמורה  בדיני תעבורה. מהו העונש הצפוי? עורך הדין ערן עקראוי, מומחה לדיני תעבורה מסביר את כל מה שחשוב לדעת לגבי נהיגה ללא רישיון. נהיגה

רמזור
עורך דין צבאי

הוראות בלתי חוקיות של שוטרי תנועה

עצר אתכם שוטר תנועה? בטוחים שהחוק מאפשר לו לעשות הכול אך ברור לכם שהדרך שבה הוא מתייחס אליהם לא יכולה להיות חוקית? אם כך, כדאי שתדעו שיש כזה דבר הוראות

לחיצת יד
תביעה אזרחית

עורך דין שיגן לכם על הבית

בניין הדירות או הבית הפרטי שבו אתם גרים הוא יקר ערך. ביטוח על המבנה שבו אתם גרים הינו חשוב וקריטי ועשוי לחסוך לכם אלפי שקלים. כיצד תוכלו להיעזר גם בעורך