המדריך המלא לתביעת נזיקין מדויקת

לא אחת קורה שאדם סובל מנזק שנגרם לו כתוצאה מאדם אחר, או ממקרה מסוג כלשהו, וטבעי שאם נגרם לנו נזק, נרצה לקבל בגינו פיצויים. את מי תובעים? איך עושים את זה ומה יכול להיות גובה הפיצוי במסגרת תביעת נזיקין? עיינו במאמר שלפניכם וקבלו את כל התשובות הרלוונטיות.

 

מי אשם באירוע?

עוד לפני שנדבר על החיפוש אחר עורך דין נזיקין שנוכל לסמוך עליו ועל שירותו, צריך להבין מי באמת האחראי למה שקרה לכם. זה ברור שאם מדובר על תאונת דרכים שבה נפגעתם, הרי שהאדם שפגע בכם הוא האשם ולכן לרוב תחליטו לתבוע את חברת הביטוח שלו. מצד שני, מי באמת אדם אם הלכתם ברחוב, נפלת לתוך בור שהיה בדרכה ושברתם את היד? האם במקרה כזה דיירי הרחוב הם האשמים? התשובה היא כמובן לא, ובמקרים כאלה התביעה תוגש כמעט תמיד כנגד העירייה. במילים אחרות: השלב הראשון בדרך להגשת תביעת נזיקין היא לבודד את הנזק, להבין איך הוא נגרם ובעיקר – מי האחראי לו.

 

איך קובעים את גובה הפיצוי שסביר יהיה לתבוע?

עוד שלב חשוב מאוד שצריך לעבור במסגרת תביעות נזיקין, כולל כמובן את ההתייחסות לגובה הפיצוי. כמה כסף באמת אפשר לתבוע? ומה משפיע על הנתון הזה? בדרך כלל כדי לקבוע את גובה הפיצוי צריך להתייחס לנתונים כמו שונים: איזה נזק התאונה באמת גרמה? איזה טיפולים רפואיים נאלצתם לעבור ועד כמה התאונה משפיעה על החיים שלכם, על רמת החיים ועל היכולת לעבוד כרגיל? בנקודה הזאת חשוב להזכיר שהרבה פעמים תביעות נזיקין דורשות מהתובע לוותר על החיסיון הרפואי שלו, שכן בית המשפט צריך לקבל לידיו את כל הנתונים הרפואיים של התובע כדי לגבש את החלטתו. מצד שני, ולמרות חוסר הנעימות, חשוב להבין שזו הדרך היחידה לקבלת הפיצויים ולכן כדאי לשתף פעולה עם העניין הזה.

 

המשמעות של בחירת עורך דין מתאים

זה לא משנה איזה סוג של תאונה קרתה לכם, האם העירייה אשמה או אדם פלוני שפגע בכם אשם. מה שבטוח זה שרק אם יעמוד לצדכם עורך דין רציני לענייני תביעות נזיקין, תוכלו להיות בטוחים שבסופו של התהליך תקבלו פיצויים הולמים. לא מדובר על הליך פשוט ויש מקרים שבהם הדיונים גם יכולים להיות ארוכים ומתישים, אך עם עורכי דין מתאימים, הסיכוי לנצח הולך וגדל. לכן יש טעם לבדוק אל מי אתם פונים ואיזה עורך דין יהיה האדם שבידיו תפקידו את הטיפול בעניין שלכם. שווה לבדוק שאתם בוחרים עורך דין עם כמה שיותר ניסיון, ידע והמלצות, כי כל הנתונים האלה משפיעים בסופו של דבר על התהליך כולו. רצוי להגיש תביעת נזיקין כמה שיותר סמוך לאירוע כי כך יהיה לכם פשוט יותר להוכיח את הנזק שנגרם לכם כתוצאה מהמקרה.

איש חוק מומלץ

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
כסף מזומן
תביעה אזרחית
כיצד לפעול מול הוצאה לפועל

הוצאה לפועל הוא הגוף האחראי במדינת ישראל על גביית חובות במקרה בו אדם אשר חייב כסף לחברה, מוסד או אדם אינו מסוגל לפרוע את חובו. מדובר בגוף נוקשה אשר ההתעסקות

משקל
תביעה אזרחית
הפחתת מזונות – האם יש לכם סיכוי?

כשיש ילדים מעורבים גירושין הם אף פעם לא סופיים. זה לא אירוע שניתן להניח בעבר ופשוט לשכוח ממנו. ההשלכות ממשיכות ללוות אותנו כל החיים. אחת מההשלכות המשמעותיות על גברים בהליך

עורך דין
תביעה אזרחית
לשון הרע בקבוצות סגורות בווטסאפ

אדם הכפיש את שמכם בקבוצה סגורה בוואטספ? ובכן,אתם יכולים לתבוע אותו בגין לשון הרע. כיצד? עו"ד שלומי וינברג, מומחה לתביעות לשון הרע מסביר. לשון הרע בוואטספ – האם אפשר לתבוע?

דפיקה
תביעה אזרחית
מחלה כעילה לפיטורים

אם אתם לא בקו הבריאות אתם בוודאי יודעים כי מחלות טומנות בחובן אתגרים רבים מעבר לסימפטומים של המחלה עצמה. תשלום על טיפולים יקרים, תורים שלא נגמרים והצורך לשמור על שגרת