כל מה שרציתם לדעת על עבירות צווארון לבן

מתוך לא מעט עברות שכל אחד מאיתנו עלול למצוא את עצמו מעורב בהן, אי אפשר שלא לדבר על עבירות צווארון לבן, שכן למרות מה שאולי אתם חושבים, מדובר על עבירות מאוד נפוצות. ראשית, נבהיר ונאמר שמדובר על עבירות שנעשות לרוב על ידי מנהלים או על ידי אנשים שלוקחים חלק בארגון עצמו ומכאן גם השם שלהן. שנית, חשוב לדעת שכאשר מדברים על עבירות של צווארון לבן מדברים למעשה עבירות תמורות ביותר, אך הן שונות לגמרי מעבירות פליליות. בעוד שבעבירה פלילית יש מוטיב של אלימות, הרי שבמקרה של עבירות צווארון לבן לא קיימת אלימות מכל סוג שהוא. ניתן לחלק את העבירות הללו לשני סוגים, והם:

1.     עבירות שבוצעו בצורה ישירה, כמו לדוגמא: מרמה, מעילה וכדומה.

2.     עבירות שבוצעות בצורה עקירה: מתן טובות הנאה מסוגים שונים, סחר לפי מידע פנימי ועוד.

מדובר על עבירות שלרוב נעשות על ידי החזקים ועל ידי העשירים בחברה ואין ספק שכל אדם שמואשם בעבירה כזאת צריך לבחור היטב את דרך ההתמודדות שלו מול העניין.

מהן הסיבות המובילות אנשים לבצע עבירות מסוג זה?

בבואנו לראות איך יכול להיות שאנשים מכובדים שמרוויחים כסף רב בחודש ומאיישים משרות לא רעות בכלל בוחרים לבצע עבירות צווארון לבן, אנחנו מגלים שהסיבות רבות ומגוונות. ראשית, יש אנשים שהם פשוט תאבי בצע ולכן בכל פעם כשתהיה להם הזדמנות לגנוב ולמעול בכספים – הם פשוט יעשו זאת בלי לחשוב פעמיים. שנית, יש גם אנשים שכיוון שהם עובדים בתוך ארגון מסוים מזה שנים ונחשפים לכל המידע שבו, הם לא עומדים בפיתוי ומועלים בכספים השייכים לארגון. אם כל זה לא מספיק, יש כמובן גם מקרים שבהם אנשים מבצעים עבירות כאלה מתוך אידיאולוגיה, מתוך האהבה וההתרגשות מהסיכון או מכל סיבה אחרת. חשוב להבין מדוע אדם מבצע עבירה כזאת כי אז ניתן יהיה להבין אותו טוב יותר. יתרה מכך, מי שמואשם בעבירה כזאת ויוכל להסביר במפורט ובצורה כנה מדוע הוא ביצע אותה, יזכה במקרים מסוימים להקלה בעונש הצפוי.

שטר של 100 דולר

הואשמתם? פנו לעורך דין מוביל עוד היום

אם גם אתם, כמו לא מעט אנשים אחרים, מוצאים את עצמכם מואשמים בעבירת צווארון לבן, כדאי שתעשו משהו בנידון עוד היום. עוד לפני שניגע בשאלה האם אתם באמת אשמים או "שתפרו לכם תיק", חשוב שתבינו: בלי עורך דין מתאים אין לכם סיכוי לצאת מהמצב הזה. אפילו אם ברור לחלוטין שאתם לא אשמים, יש טעם לבחור עוד היום עורך דין שיוכל ללוות אתכם לכל אורך הדרך כי רק כך תדעו שיש מי שמגן עליכם. ישנם לא מעט תפקידים לעורכי הדין שילוו אתכם במקרים כאלה, כמו לדוגמא: הבהרת המצב. במילים אחרות, רוב האנשים שמואשמים בעבירות שונות נתקלים בסיטואציה הזאת בפעם הראשונה בחייהם ולא תמיד ברור להם איך להגיב. לכן תפקידו של עוה"ד מתחיל כבר בשלב הזה, כלומר בשלב שבו צריך להכין את הלקוח לקראת הבאות. בנוסף לכך, כמובן שעוה"ד שלכם יוכל גם ללוות אתכם מבחינה משפטית עם עצה טובה לכל אורך הדרך וכך גם תוכלו להימנע מטעויות. לעשות טעויות במהלך הליך משפטי הקשור לעבירות צווארון לבן זה משהו שעלול לעלות לכם ביוקר בהמשך הדרך ולכן עדיף להימנע מכך בעזרתו של עו"ד מתאים. אם גם אתם, כמו אחרים, מחפשים היום משרד עורכי דין שיוכל לסייע לכם ולדאוג בצורה הטובה ביותר לאינטרסים שלכם אנחנו זמינים עבורכם בכל עת ונשמח ללוות אתכם לכל אורך הדרך.  

רוצים לשמוע על עורך דין מיסים ליחצו כאן 

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
ביטוחים שונים
עברות מס
החוק בנוגע לביטוחים כפולים

כמה אנחנו אוהבים להיות מוגנים ובטוחים. אם יש מזג אוויר קריר בחוץ, ניקח איתנו עוד שכבה למקרה שיתקרר. אם נצא לסרט אם חברים, תמיד ניקח אקסטרה שטר של 50 ש"ח,