איך עובד תהליך מחיקת חובות לחברה בע"מ שפשטה רגל?

כישלון עסקי, סכסוכים בניהול החברה וחוסר תכנון כלכלי – כל אלה מצבים נפוצים שמנהלי חברות מתמודדים איתם ביומיום. לצערנו, לא פעם ולא פעמיים חברות בע"מ נאלצות להכריז על פשיטת רגל בעקבות חדלות פירעון, ומנהלי החברה מוצאים את עצמם טובעים בחובות שהולכים ונערמים עקב ריביות וקנסות. מדובר במצב לא נעים ואף מאיים – טבעי שאדם יחוש חוסר אונים ולא ידע מה המוצא החוצה מן הבוץ. עם זאת, ישנם פתרונות: אחד מאפיקי הפעולה האפשריים הוא הליך מחיקת חובות שנעשה באמצעות פירוק חברה, ויתואר במאמר זה.

מה דין חברה שמתמודדת עם חדלות פירעון?

חדלות פירעון הוא מונח המתאר מצב שבו חייב, ובמקרה שלנו – חברה\תאגיד – אינם מסוגלים לשלם את חובותיהם, וכי סך נכסיהם נמוך מסך חובותיהם. מקור החובות אינו משנה – ייתכן ומדובר בהלוואות, תשלומים שלא קיבלו תמורה מצד החברה, ריביות וקנסות על העיכוב בהחזרת החוב ועוד.

במקרה של חברה שנמצאת בחדלות פירעון, ניתנת האפשרות ליצור הסדר פרטי עם הנושים על מנת להסדיר את תשלומי החובות. אם הדבר לא ייתכן, והחברה שמכריזה על פשיטת רגל, עליה להתפרק – היא רשאית לבקש צו פירוק בעצמה אך ייתכנו מקרים בהם בית המשפט יורה לפרק את החברה.

 

כיצד מתבצעת מחיקת החובות?

מחיקת החובות בעצם מתרחשת כחלק מהליך פשיטת הרגל – מדובר בהליך בן מספר שלבים שאורך כמה שנים, שבתומו נמחקים כל החובות או חלקם.
ההליך מתבצע בתיווך של גורמים חיצוניים כמו בית המשפט והכונס הרשמי. לאחר שכל הנכסים הרלוונטיים עוברים הערכה ובדיקה, תיקבע המסגרת של מנהלי העסק – הסכומים התקופתיים שעליהם לשלם, החובות שעליהם יקבלו הפטר, והסנקציות שיוטלו עליהם במסגרת ההליך – לדוגמא: איסור על מעורבות בניהול והקמה של תאגיד נוסף, חובת תשלום חודשי, מעמד מיוחד בבנק ועוד. חריגה מסנקציות אלו יגררו תוצאות ואפילו יכולות לעלות בהפסקת ההליך. בסופו של דבר, מטרת ההליך היא לאפשר לחייב לצאת מחובותיו ולהשתקם כלכלית, תוך יצירת הסכם פשרה סביר עם הנושים. בתום ההליך, אם התנהל לפי הפרוטוקול, יינתן צו ההפטר המיוחל שישחרר את החייבים מכל חובותיהם, וישלח אותם לדרך חדשה.

כפי שניתן להבין, הליך הסדר חובות של חברה בע"מ הוא הליך מורכב ומפותל שמצריך הבנה כלכלית, משפטית ובירוקרטית ענפה. היעזרות בעורך דין מומחה למחיקת חובות תבטיח הליך קל ונעים יותר, וחשוב מכל – יעיל ומשתלם כלכלית. עורך דין מנוסה יכול לסיוע בגיבוש אסטרטגיה נכונה ולהקל את המגבלות הכרוכות בהליך פשיטת הרגל. משרד עורך דין דן מור מזמין אתכם ליצור קשר עם משרדנו, על מנת שנוכל לגבש עבורכם את דרך הפעולה הטובה ביותר עבור העסק שלכם, עבור משפחתכם ועבורכם.

חוב כספי

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
כלי עישון
כללי
האם תעודת אחריות על מוצר הינה חוזה חוקי

תעודת האחריות על מוצר היא הבטחה מטעם המשווק שתזכו לפיצוי במידה והמוצר לא יעבוד כמצופה. למעשה מדובר בחלק מהותי מתהליך הרכישה, שכן אינכם רוכשים רק את המוצר, אתם משלמים גם

רמזור
עורך דין תעבורה
הוראות בלתי חוקיות של שוטרי תנועה

עצר אתכם שוטר תנועה? בטוחים שהחוק מאפשר לו לעשות הכול אך ברור לכם שהדרך שבה הוא מתייחס אליהם לא יכולה להיות חוקית? אם כך, כדאי שתדעו שיש כזה דבר הוראות

עורך דין
עורך דין לשון הרע
לשון הרע בקבוצות סגורות בווטסאפ

אדם הכפיש את שמכם בקבוצה סגורה בוואטספ? ובכן,אתם יכולים לתבוע אותו בגין לשון הרע. כיצד? עו"ד שלומי וינברג, מומחה לתביעות לשון הרע מסביר. לשון הרע בוואטספ – האם אפשר לתבוע?